25

Inkstai yra itin svarbūs mūsų šlapimo sistemai. Mes turime du inkstus, ir jie yra įsikūrę abipus stuburo nugaros apačioje. Kaip ir kiti organai, inkstai, yra neapsaugoti nuo infekcijų ir ligų, taip pat ir vėžio. Yra įvairių vėžio tipų, kurie gali atsirasti inkstuose. Inkstų ląstelių karcinoma yra bene labiausiai paplitusi inkstų vėžio forma. Manoma, kad 9 iš 10 inkstų vėžio atvejų yra inkstų ląstelių karcinomos. Kiti tipai, nors daug retesni:

 • pereinamųjų ląstelių karcinoma
 • Vilmso navikas
 • inkstų sarkoma

Priežastys ir rizikos veiksniai. Mes negalime tiksliai nustatyti, kas tiksliai sukelia inkstų vėžį, bet mokslininkai yra nustatę kelis rizikos veiksnius, lemiančius ligos atsiradimą ir progresavimą.

 • Rūkymas
 • Jei darbo ar namų sąlygomis aptinkama asbesto, benzeno, kadmio
 • Nutukimas
 • Segantys von Hippel-Lindau liga ar turintys paveldėtas genetines sąlygas, kurios padidintų pavojų susirgti inkstų vėžiu.
 • Turintys lėtinį inkstų nepakankamumą.

Simptomai. Deja, inkstų vėžio simptomai paprastai neatsiranda tol, kol liga neprogresavo. Tiesą sakant, inkstų vėžys yra dažniausiai aptinkamas "netyčia", kai atliekami tyrimai kitoms ligoms nustatyti. Tačiau galimi simptomai, kurie turėtų priversti jus atkreipti dėmesį:

 • Kraujas šlapime, (pastebimas arba randamas tiriant mikroskopiškai).
 • Jaučiamas skausmas šone ar nugaros apačioje.

Tyrimai. Diagnozuojant inkstų vėžį galėtų būti daromas ultragarso tyrimas, kompiuterinė tomografija, magnetinio rezonanso tyrimas, ar intraveninė pyelograma. Visi šie metodai gali būti naudojami siekiant padėti diagnozuoti inkstų vėžį. Įtarus naviką, jums bus atliekama instų biopsija, kuri patvirtins arba ne, kad navikas jūsų organizme yra piktybinis. Jei vėžys surandamas, bus atlikta daugiau tyrimų, siekiant nustatyti, ar vėžys išplitęs į netoli esančius audinius ar organus.

Gydymas. Beveik visiems, sergantiems inkstų vėžiu bus atliktos tam tikros operacijos. Žmonės su ankstyvos stadijos inkstų vėžiu gali tikėtis sėkmingos operacijos, tačiau tiems, kurių navikas vėlesniame etape, operacija gali būti ir netaikoma. Chemoterapija ir spindulinis gydymas gali būti naudojamas, gydant inkstų vėžį, bet dažnai šie gydymo metodai neveiksmingi. Kai kurie navikai tiesiog nereguoja į šiuos gydymo būdus, taip kaip kiti navikai. Spindulinis gydymas dažniausiai naudojamas, siekiant sumažinti diskomforto, kurį sukelia vėžys, plitimui.

Imunoterapija, arba biologinė terapija yra alternatyva gydant daugelio tipų inkstų vėžį. Imunoterapijos metu naudojami vaistai stimuliuoja imuninę sistemą ir padeda organizmui kovoti su vėžiu.

Prevencija:

 • Meskite rūkyti. Rūkymas yra stiprus rizikos faktorius inkstų ląstelių karcinomai vystytis. Metę rūkyti Jūs pasirūpinsite geriausia apsauga ir nuo plaučių vėžio.

 • Žinokite, kaip ir kuo esate veikiamas namų ir darbo sąlygomis. Jei esate veikiami garų, dulkių ir darbe susiduriate su įvairiomis medžiagomis, Jūs turite teisę žinoti, kokioje aplinkoje dirbate ar gyvenate. Automobilių išmetimo dujos, arsenas, berilis, vinilo chloridas, nikelio chromatai, anglies produktai, chlormetilo eteriai, ar kiti visų rūšių kancerogenai, randami kai kuriose darbo aplinkose. Pasikalbėkite su savo darbdaviu apie savo pozicijų apribojimą ir sveikatos apsaugą.

 • Valgykite gerai subalansuotą maistą. Gerai subalansuota mityba yra palanki dėl įvairių priežasčių. Maistas praturtintas vaisiais ir daržovėmis, turintis mažai gyvulinės kilmės riebalų ir druskos, yra labai naudingas Jūsų sveikatai. Nutukimas yra rizikos veiksnys, susirgti daugelio tipų inkstų vėžiu.

 

American Cancer Society. „What is Kidney Cancer“ Detailed Guide: Kidney cancer.

 

Vėžio tipai A-Z

 

Rašyti komentarą


Security code  

Komentara  

#25 Elena 2015-11-25
Sveiki, šiand echoskopijos metu kairiame inkste rado 20mm/23mm darinį bet daktarė sako kad urologai turi patvirtinti tai tiek žinių.Lauksim atsakymo.
Quote
#24 Zita 2014-06-18
Laba diena, pašalino inkstą, buvo navikas. Ir dabar neaišku kas bus toliau.Noriu paklausti ar jūs gaunate neigalumą. Vieni gydytojai sako priklauso, kiti ne. Kur rasti informacijos. Labai dėkoju.
Quote
#23 G 2014-06-17
jeigu auglys 10 cm ?? Cia amen ar ne ? Darys operacija, salins inksta. Raiskioj nuotraukoj paplitimu uz inkstu nera, kiek daktarai sake...
Quote
#22 Laima 2014-04-05
Man atsirado guzelis netoli skrandzio,kairej pusej ant pilvo, as ji uzciuiopiu.jis mazas.Man su slapimo pusle viskas gerai,bet tuoj vietoj kur guzelis kartais paskauda.Pasakykit prasom ar gali buti inkstu ar bluznies vezys,ar cia seip kas yra.Aciu
Quote
#21 Ona 2014-02-18
Laba diena. Noriu paklausti pono Jono, ar įmanoma Reiki pratimais įveikti inkstų vėžį, kai jis nukeliavęs į smegenis? Po smegenų operacijos ligonis jaučiais puikiai pusmetį, po to viskas kartojasi, ir taip jau porą metų.
Quote
#20 Jonas Gimbutis 2013-10-29
Mieli žmonės,ne vien vaistai gydo...ypač chemija.Turiu vieną pacientą po chemijos,po truputį atstatinėjame judesių valdymą,kojų tirpimą.Žmogaus kūną sunaikino chemija.
Quote
#19 Jonas Gimbutis 2013-03-04
Elena,nėra su kuo kovoti...juk tai mūsų kūnas.:)Draugauk su juo,siūsk jam teigiamas mintis,keisk gyvenimo būdą.....Šiaip vėžys neatsiranda.Aš tai praėjau...http://www.reiki.teisingas gyvenimas.lt
Quote
#18 Elena 2013-02-27
Laba diena. prieš 2 savaites ir aš sužinojau apie dešiniojo inksto tumorą. laukiu operacijos. gydytojas simpatiškas, jaunas ir konkretus. kovosiu su liga, nors 56- noriu gyventi. turiu išleisti eilėraščių knygą. Elena
Quote
#17 Aleksas 2013-02-22
Vasarą išoperavo dielį tumorą, peraugusį inkstą, viską išėmė, aplinkinius audinius... bet liekanų liko vistiek. Sakė, kad vėžys agrestvus, "baltas". Dabar prirašė gerti tokias tabletes SUTENT. Tai panaši į chemoterapiją. Nežinau, kiek dar gyventi liko... Man 58m. Dar geriu papildus Transferfactor. Stengiuosi subalansuoti mitybą. Bet pradėjo nelaikyti stuburas...
Quote
#16 laima 2012-12-06
labukas, niekada nepraraskite vilties, visada yra sansas, kad pasveiksite..man tik 26metai, as po gimdymo suzinojau kad turiu sita beda.bet nepasidaviau tam, stengiaus kabintis i gyvenima.ryzausi operacijai.su nerimu laukiau visa menesi atsakymo, nors sirdis sake, kad viskas bus gerai.nustate viena diagnoze, o vilnius atmete ja.pasirodo buvau viena is laiminguju, kuriai buvo inkste paprasciausias auglys:) dziaugiuosi gyvenimu, auginu saunia dukryte:)zmones, nepasiduokite ligai, neleiskite jai nugaleti Jusu:)tik nuo jusu priklauso viskas
Quote
2024 m. balandžio 16 d., Antradienis