44

Alternatyvūs pavadinimai - Akių auglys, Akių melanoma.

Melanoma yra labai agresyvi vėžio forma, kuri gali plisti labai greitai. Suaugusiųjų žmonių tarpe akių melanoma yra labiausiai paplitęs akių navikas. Manoma, jog pernelyg didelis saulės spindulių poveikis yra svarbus rizikos veiksnys susirgti šia liga. Medikų teigimu, akių melanomos susirgimo atvejų padaugėjo pastaraisiais dešimtmečiais. Mokslinių tyrimų metu paaiškėjo, jog dažniau serga žmonės, turintys šviesią odą ir mėlynas akis.

Požymiai: išverstos akys, pasikeitusi rainelės spalva, prastas regėjimas viena akimi, raudona skausminga akis, mažas defektas ant rainelės arba ant junginės.

Kai kuriais atvejais galima ir nejusti jokių simptomų.

Tyrimai: galvos kompiuterinė tomografija, kuria nustatoma, ar navikas neišplito galvoje; akių ultragarsas, magnetinio rezonanso tyrimas, odos biopsija - jei yra paveikta oda.

Gydymas: mažos melanomos gali būti gydomos lazeriu arba spinduliniu gydymu. Chemoterapija gali būti reikalinga, jeigu navikas pasklido. Chirurginis naviko pašalinimas gali būti vienas iš būdų užkirsti kelią navikui išplisti į kitus galvos organus.

Galimos komplikacijos: iškreiptas vaizdas, tinklainės atšokimas, naviko išplitimas į kitus organus.

Prevencija: svarbiausias būdas, norint apsisaugoti nuo akių melanomos - nepamiršti pasirūpinti tinkama apsauga nuo saulės. Stenkitės kuo mažiau praleisti laiko lauke, kada saulė pati aktyviausia - tarp 10 ir 14 val. Jeigu nešiojate akinius nuo saulės, įsitikinkite, ar jie tinkamai apsaugo nuo ultravioletinių spindulių. Taip pat siūloma bent kartą per metus pasitikrinti akis.

 

Parengta pagal Damato B. Treatment of primary intraocular melanoma. Expert Rev Anticancer Ther. 2006, 6:493-506

 

Grįžti

 

Rašyti komentarą


Security code  

Komentara  

#44 ela 2015-04-19
sveiki.mano mamai itaria akies melanoma,bet santariškiu specialistai nežino ar ji pyktibinė.todel siunčia i Kauno klinikas tirtis.gal kas žino kokius tirimus daro ,nes mano mama bijo ir nenori važiuoti,
Quote
#43 Laimutė 2014-08-18
Sveiki, man prieš pusantrų metų pradėjo mirguliuoti vaizdas dešinėje akyje. Pačioje pradžioje man taip darėsi gal kas kokius 3-5 mėnesius. Tad neatrodė, kad kažkas svarbaus. O ir mirguliavimas trunka apie 2 min. Tik keista, kad tai vyksta su dešine akimi, nes su ja visuomet mačiau daug geriau, nei su ja kairiąja. Paskutinius puse metų tai pasitaiko dažniau. Kas 1-2 mėnesius. Kaip manote ar tai susiję su augliu ar melanoma?
Quote
#42 Daina 2014-07-15
Lab laba. Mano mamai katik nustate augli akytej ir gyd. Japkinas pasake, kad per velu gydyt ir reikia salinti aki. Gal kas galetu papasakoti is savo patirties kaip viskas vyksta? Mama issigandus ir ne vien del operacijos, bet ir del to zodzio ,,auglys,,. Galbut vilties suteiktu panasaus likimo zmoniu istorijos. Nes medicininiai straipsniai labiau gasdina nei padeda. Nors Japkinas ir patare kuo maziau uzsiimti savidiagnoze, nes kiekvienas atvejis individualus. As tik noriu nuraminti ir suteikti viltie mamai, kad su liga galima kovoti ir gyvenimas dar nesibaigia su isgirsta diagnoze.
Quote
#41 Rimas 2014-04-17
labas alfredai ,smagu kad viskas pasiseke.
Quote
#40 alfredas 2014-04-17
Labas Rimai. As jau grizau is Krakowa po gydymui plokstale. Akys issaugota ir zada kad dar matysiu. Gaila kad Tu taip greit pasidavai operacijai. As nusivilau Kauno gydytoju.
Quote
#39 Rimas 2014-03-28
Labas alfredai ,as jau susitaikiau su realybe ir bandau mokintis susigyventi su liga.Esu darbingo amziaus ,baugina darbo perspektyvos.Noriu palinketi sekmingo gydimo ir tikejimo pasirinkimu.
Quote
#38 alfredas 2014-03-27
Rimai, kaip Tavo sveikata? As pirma savaite balandzio men. vaziuoju i Krakowa i Lenkija pas prof.Bozena Romanowska Dixon gydymui. Japkinas is kartu sake salint akys, o ten sako galima gydyt.
Quote
#37 Rita 2014-03-21
Stiprybės visiems ir begalinio tikėjimo. Ši diagnozė be galo klastinga ir agresyvi. Pašalinus akį, stebėkite kepenis ir limfą, atlikite visus reikalingus tyrimus, kol jaučiatės gerai po operacijos.
Quote
#36 Laima 2014-03-17
labas, sunui 9 metai ir pas ji sake didelios akys kitaip sakant isverstos. ar tureciau sunerimti? pirminiai tyrimai akiu lyg nieko neparode. buciau dekinga jei ka norst patartumete aciu.
Quote
#35 Rimas 2014-03-12
snd. grizau is kliniku .pasalino aki .Su protezu kol kas jauciu diskomforta,ir neramina mintis kas dar bus...isoperuotos vietos neskauda .Bandziau vairuoti nejauciu atsumo,sunku parkuotis manau priprasiu. Siaip emociskai jauciuosi blogai ,esu dekingas vaikams zmonai uz palaikyma Dekingas akiu kliniku personalui ,uz ju nuosirdu ir profesionaliai mano manymu atlikta darba.
Quote
2024 m. gegužės 28 d., Antradienis