2

pexels photo medium moneySiūlome 6 būdus, kurie galėtų Jums padėti įsigyti vaistų pigiau. Šiomis taisyklėmis siūlo vadovautis pacientų teises ginančios organizacijos ir užsienio vėžio informacijos centrai.

1. Perskaitykite vaistų instrukcijoje, kokia yra vaistų sudėtis ir pasiteiraukite gydytojo arba vaistininko, ar nėra pigesnių tokios pat sudėties preparatų. Gali būti, kad skirtingos farmacinės kompanijos platina šiek tiek kitokios formulės vaistus, tačiau jie Jums gali taip pat tikti. Pasitarkite su gydytoju, kokiais vaistais galėtumėte pakeisti jau turimus vaistus ir sėkmingai tęsti gydymą.

2. Pasidomėkite, kokie yra Jums siūlomi vaistai - generiniai ar etiniai (patentiniai). Daug farmacinių kompanijų platina generinius vaistus, kurie yra pigesni. Kai kurie ekspertai yra paskaičiavę, kad įsigydami generinius vaistus galite sutaupyti iki 80 proc., nei pirkdami prekinį ženklą turinčius vaistus.

Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos svetaineje teigiama: „Generinius vaistus gaminančioms farmacijos kompanijoms nebereikia atlikti šių medikamentų saugumo ir veiksmingumo tyrimų. Tai lemia, kad generiniai vaistai gerokai pigesni už etinius, bet tokie pat veiksmingi bei saugūs. Įprasta, kad generinius vaistus, kurių veiklioji medžiaga ta pati, gamina ne viena, o skirtingos farmacijos kompanijos. Tokie vaistai turi vieną bendrinį pavadinimą, bet skirtingus firminius pavadinimus. Įvairios ir šių vaistų kainos, todėl pacientas, gydytojui rekomendavus, visuomet gali pasirinkti pigesnį medikamentą. Gydymo kokybė tikrai nenukentės, nes, kaip minėta, visų tos pačios grupės vaistų veiklioji medžiaga yra ta pati“. Etinės farmacinės kompanijos ne visada linkusios taip manyti, todėl pasistenkite sužinoti apie generinį vaistą kuo daugiau – ar seniai prekyboje, ar buvo nusiskundimų ir pan.

3. Paskambinkite į farmacinės kompanijos atstovybę ir pasiteiraukite, kurioje vaistinėje galite įsigyti šios farmacinės kompanijos gaminamų vaistų pigiau.

4. Palyginę generinių ir etinių vaistų kainas, pasidomėkite vaistų kainomis skirtingose vaistinėse. Galbūt sugaišite daug laiko, bet rezultatas gali Jus maloniai nustebinti. Jeigu kartais vaistinė Jums reikiamu metu vaistų neturėtų ir reikėtų vaistų palaukti, nepamirškite vaistinėje palikti savo telefono numerio. Taip pat pasidomėkite, ar yra galimybė vaistinėje vaistų gauti reguliariai kas 30, 60 ar daugiau dienų (čia priklauso nuo to, ką Jums paskyrė gydytojas) ir ar vaistinė neturi nuolaidų sistemos pastoviems klientams.

5. Pasidomėkite, kokie vaistai yra kompensuojami valstybės. Apie galimybę įsigyti valstybės kompensuojamų vaistų, Jus turėtų informuoti gydytojas arba gydymo įstaiga, kurioje gydotės. Taip pat kompensuojamų vaistų sąrašus galite pasižiūrėti Farmacijos departamento svetainėje www.fd.lt.

6. Įsigykite vaistinių ar atskirų farmacinių kompanijų nuolaidų korteles. Šiuo metu šalies vaistinės ar atskiros farmacinės kompanijos siūlo nuolaidų korteles lojaliems klientams, nepagailėkite poros minučių ir užpildykite reikiamą formą ir įsigykite nuolaidų kortelę, kuri Jums padės sutaupyti.

© Įveikligą.lt

 
Skaitykite daugiau:


Padėk sau

 

 

Rašyti komentarą


Security code  

Komentara  

#2 vace 2009-11-14
malonu,kad suzinojau labai naudingu dalyku apie vaistus.
Quote
#1 ugnius 2009-02-23
vertingi patarimai, aciu pasidalinsiu su kitais
Quote
2024 m. liepos 18 d., Ketvirtadienis