Žindymas mažina vėžio riziką
Ar žinote, kad žindymas ne tik pagerina motinos medžiagų apykaitą, bet ir sumažina įvairių tipų auglių atsiradimo tikimybę ne tik motinos, bet ir kūdikio organizme?
Plačiau >>
Ką turime žinoti apie chemoterapiją?
Dažnam, išgirdus žodį „chemoterapija“, kyla baugūs vaizdiniai. Siekdami sugriauti kai kuriuos visuomenėje susiformavusius mitus, siūlome sužinoti daugiau apie šį vėžio gydymo būdą, kaip veikia chemoterapiniai vaistai ir kokie dažniausi chemoterapinio gydymo šalutiniai reiškiniai.
Plačiau >>
Maži nusiskundimai – rimtos ligos?
Dažnai į tokius dalykus, kaip pilvo pūtimas, skrandžio graužimas ar hemorojus, numojame ranka. Tačiau ilgainiui besikartojant nemaloniems pojūčiams, gali reikšti, jog laikas pasikonsultuoti su gydytoju. Medicinos mokslų daktaras gydytojas Gintautas Radžiūnas pataria, kada reikia kreiptis į gydytoją, kad nebūtų per vėlu.
Plačiau >>
10 būdų, kaip išvengti makšties infekcijos
Gydantis chemoterapija, nusilpsta moterų imuninė sistema ir atsiranda nepageidaujami reiškiniai, tokie kaip makšties infekcijos. Kaip nuo to apsisaugoti?
Plačiau >>
Ar gero žmogaus turi būti daug?
UICC – tarptautinė kovos su vėžiu organizacija šiuos metus skelbia „Aktyvios vaikystės metais“. Manoma, kad tokia akcija atkreips suaugusiųjų dėmesį ir privers labiau susimąstyti apie savo ir vaikų sveikatą, didesnį šeimos fizinį aktyvumą ir sveiką mitybą. Šios organizacijos specialistų duomenimis, viršsvoris gali paskatinti onkologines, širdies, kraujagyslių ir kitas ligas, todėl būtina problemą spręsti tuojau pat, pradedant formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius dar vaikystėje.
Plačiau >>
Kodėl einame išsitirti tik tada, kada suserga draugas ar kaimynas?
Tarptautinės kovos su vėžiu organizacijos (UICC) duomenimis, sergamumas vėžiu mažesnis tose šalyse, kur žmonės gerai informuoti apie vėžio prevenciją, sveiką gyvenimo būdą ir reguliariai tikrinasi sveikatą.
Plačiau >>
Ar galiu vairuoti automobilį po chemoterapijos seanso?
Kitą savaitę man pradedamas gydymas chemoterapija. Tačiau neturiu kas mane nuveštų į ligoninę ir parveštų namo. Ar galėsiu automobilį vairuoti pats?
Plačiau >>
Kaip papasakoti dukrai apie ŽPV vakciną?
Kaskart, kai išrandama nauja prevencinė priemonė, susiduriama su ta pačia dilema: pasinaudoti naujove ar ne?
Plačiau >>
Kas yra vėžio sukeltas nuovargis ir kaip jį nugalėti?
Mes visi kartais pasijaučiame pavargę, tačiau žmonės, kurie serga vėžiu, su nuovargiu susiduria kur kas dažniau. Gydymo metu jis tampa tikra kančia ir neretai yra lydimas pykinimo, depresijos ir skausmo. Kokios nuovargio priežastys ir ką galime padaryti, kad jaustumėmės geriau?
Plačiau >>
Ar galima gerti alkoholinių gėrimų, jei Jums atliekama chemoterapija?
Natūralu, kad artėjant šventėms, šis klausimas išlieka aktualus daugeliui žmonių, kuriems atliekama chemoterapija. Tačiau, kaip ir dėl daugelio kitų Jūms rūpimų dalykų, susijusių su gydymo eiga, ir tai, kaip ji keičia Jūsų gyvenimą, rekomenduojame pasitarti su gydytoju.
Plačiau >>
Ar galiu gerti energetinius gėrimus vėžio gydymo metu?
Žinoma, energetiniai gėrimai atrodo labai patraukliai ypač tada, kada trūksta jėgų nuveikti kasdieninius darbus. Tačiau, energetiniai gėrimai yra prisotinti cukraus ir kofeino, kurie gali sukelti energijos „sprogimą“, tačiau tik trumpam.
Plačiau >>
Kas yra gimdos kaklelio displazija?
Ar galėsiu pastoti ir išnešioti sveiką kūdikį, jei man diagnozuota ši liga?
Neseniai Įveikligą.lt gavo moters laišką, kuriame ji nuogąstauja, ar sirgdama gimdos kaklelio displazija galės išnešioti ir pagimdyti vaikutį. Daugiau apie šią ligą specialiai mūsų svetainės lankytojoms pasakoja gydytoja ginekologė dr. Ingrida Kravčenkienė.
Plačiau >>
Komentara