1

orakulo kaulai.jpgTradicinė kinų medicina skaičiuoja tūkstančius metų nuo tada, kai kinų medikai padarė pirmuosius vėžio vystimosi brėžinius ant vėžlio kiauto ir vadinamųjų „Orakulo kaulų“. Manoma, kad jau 200 metais prieš Kristaus gimimą, Kinų gydytojai žinojo vėžio atsiradimo priežastis ir gydymo būdus, tačiau įdomiausia tai, kad vėžys, kaip ligos pavadinimas, neminimas jokiuose šaltiniuose. Kaip tuomet šią ligą apibūdino senovės kinų medicinos atstovai ir kaip siūlė ją gydyti?

 

Vėžys kinų medicinoje nenaudojamas kaip vienaskaitinis ligos pavadinimas. Kinų medicinos atstovai mano, kad vėžys tai ne viena liga, o ligų kompleksas, kuris turi būti gydomas taip pat kompleksiškai. Taigi, jeigu tradicinės kinų medicinos gydytojas pacientui nustato auglį, jis skiria vaistus, kurie bus nukreipti gydyti kelias ligas, kurios sukėlė auglio išsivystymą. Jau atsiranda daugiau nuomonių, pritariančių tokiam vėžio gydymui ir iš šiuolaikinio mokslo pusės, todėl labai tikėtina, kad ateities vėžio gydymo būdai gali remtis senovės kinų medicininiais užrašais.

Vaistai iš žolelių

Tradicinė kinų medicina (TKM) siūlo daugybę vaistažolių derinių skirtingiems vėžio tipams gydyti. Anksčiau daugelis vakarų mokslininkų bet kokius siūlomus fitoterapinius vaistus atmetė dėl išsamių tyrimų stokos, tačiau vėliau ėmėsi rastis vis daugiau norinčių ištirti kinų siūlomus preparatus. Pasitvirtino ir šimtmečius egzistuojančių vaistažolių mišinių poveikis gydant vėžį. Buvo pastebėta, kad naudojant tam tikrų vaistinių žolelių derinius augliai ėmė nykti, buvo slopinama angiogenezė, pagerėjo gydomo žmogaus imuninė sistema, buvo sumažintas chemoterapijos toksiškumas, tačiau tvirtų tvirtinimų iš vakarų medicinos ir mokslo atstovų dar nesulaukėme.

Vaistinių augalų derinių formules pateikia viešai

kinuarbata3corbis.jpgŠiuo metu internete galima rasti daugybę tradicinės kinų medicinos svetainių, kuriose pateikiama informacija apie tam tikrus vėžinius susirgimus ir kaip jie gydomi. Kaip taisyklė pasitvirtina ir tai, kad augalai skirtinguose šaltiniuose sutampa. Sutampa ir tai, kad vėžiniams susirgimams gydyti, KTM atstovai skiria augalų derinius, kuriuose atsispindi keli gydomieji poveikiai:

1. Mažinamas taip vadinamas sąstingis ir vėžio augimas bei dauginimasis organizme. Augalų pagalba atakuojamas ir pradedamas naikinti auglys. Tokiam poveikiui išgauti naudojamos skirtingos žolelės, priklausomai nuo auglio vietos. Taip pat, kadangi daugelis pacientų gydomi ir chemoterapija, TKM siūlo papildyti derinius kita žolelių grupe,kuri mažintų šalutinius chemoterapijos poveikius.

2. Stiprinamas ir subalansuojamas organizmas. Kinai mano, kad labai svarbu sutelkti dėmesį į organizmo pasiruošimą kovai su onkologine liga. Šiai augalų grupei priklauso vaistažolės kurios gerina virškinimą ir padidina galimybę organizmui daugiau įsisavinti naudingųjų medžiagų iš maisto.

3. Šalinamos organizmo negalavimų priežastys. TKM atstovai nustato ligonio negalavimų priežastis ir skiria augalus, kurie padeda išvengti ligų pasikartojimo.

Galima paminėti dažniausiai skiriamus augalų derinius vėžiui gydyti:

Gyvinančios kraują arba Qi žolelės

Priešvėžinės žolelės

Stiprinančios organizmą vaistažolės

Žolelės-priedai

Chih Ko
Aurantium

Rei Shi
ir įvairūs grybai

Astragalus
Huang Qi

Yi Yi Ren
Coix

E Zhu
Curcuma Zedoaria

Lu Feng Fang
Hornet Nest

Xi Yang Shen
American Ginseng

LuGen
Phragmites

Tao Ren
Persicae Semen

Long Kui
Solanum

Shu Di Huang
Chinese Foxglove šaknys

Bai Mao Gen
Imperata

Hong Hua
Carthami Tinctori

Ban Zhi Lian
Scutellaria

Gan Cao
Chinese Licorice šaknys

Mu Li - Austrių kiautas

San Leng
Sparganii Rhizoma

Dong Ling Cao
Rabdosime Rubescentis

Dang Gui
Angelica Sinensis

Pu Gong Yin
Taraxacum

Wu Ling Shi
Trogopterori Pteromi

Bai Hua She She Cao
Oldenlandia

Bie Jia
Turtle shell

Ji Xue Teng
Millettia

 

kinu_tongro_corbis.jpgPavyzdžiui, krūties vėžiui gydyti TKM atstovai pateikia tokį vaistažolių derinį:
oldenlandia (20%), kiaulpienė (20%), scutellaria (20%), aurantium (20%), ciberžolė (20%);

Skrandžio vėžiui:
oldenlandia (40%) ir imperata (30%) arba patariama naudoti scutellaria (15%) ir imperata (15%) ;

Stemplės vėžiui:
oldenlandia (25%), scutellaria (25%), imperata (25%), medvilnės šaknys (25%),

Žarnyno vėžiui:
oldenlandia (60%), scutellaria (15%), solanum (60%), sanguisorba (30%), altas (15%);

Kiaušidžių vėžiui:
oldenlandia (20%), scutellaria (30%), solanum (30%), vėžlio kiauto (20%);

Plaučių vėžui:
scutellaria (50%), kiaulpienė (12,5%), ophiopogonis (12,5%), oldenlandia (25%);

Kepenų vėžiui:
oldenlandia (30%), scutellaria (30%), nendrės (10%), peonae alba (30%).


Prieš pradėdami naudoti augalus gydymuisi, būtinai pasitarkite su savo gydytoju.

 

©Įveikligą.lt

Corbis nuotr.

 

Skaitykite daugiau:

Kinų tradicinės medicinos fiziniai pratimai sergantiems vėžiu

Augalai gydo

Maitinkitės sveikai

 

 

Rašyti komentarą


Security code  

Komentara  

#1 agnessa 2009-12-07
Ir aš skaičiau, apie šias žoleles, bet gydytojai visada akcentuoja, kad geriausia vartoti tas žoleles, kurios auga mūsų klimate. Bet kiek girdėjau, dauguma šių žolelių auga ir pas mus, taigi gal ir verta pabandyti, vistiek neturiu ko prarasti :) Ačiū iveikligai už išsamią informaciją. Gyvenu toli, todėl labai smagu matyti, kad daugėja informacijos vėžiu sergantiems žmonėms ir Lietuvoje. Sėkmės redakcijai ir sveikatos ligoniukams!
Quote
2024 m. liepos 18 d., Ketvirtadienis