9

Jeigu Jūsų burnoje arba ant lūpų atsirado raudonos arba baltos žaizdeles, dvi savaites ar daugiau negyjančios opelės, tai jau turėtų būti ženklas, kad reikia nueiti pas gydytoją.

Simptomai. Šiai ligai priskiriami ir kiti simptomai tokie, kaip sunkus kramtymas ir rijimas, ligoniui tampa sunku kalbėti ar valdyti liežuvį. Taip pat atkreipkite dėmesį, jeigu jums skauda ausį, mat ausies skausmas nebūtinai reiškia ausies uždegimą. Saugokite dantis, nes sugedę dantys taip pat gali sukelti tikimybę apsirgti burnos vėžiu, o jeigu kraujuoja dantenos, būtinai praneškite apie tai savo gydytojui.

Gydymas. Burnos vėžys gydomas įvairiais metodais, kurių pasirinkimas priklauso nuo naviko išplitimo ir ligonio bendros sveikatos būklės. Dažniausiai taikomi chirurginiai metodai, spindulinė terapija, chemoterapija ar šių metodų kombinacijos.

 

Parengta pagal A.D.A.M. Health Illustrated Encyclopedia
 

Vėžio tipai A-Z

Su AIDS susiję vėžio tipai

 

Rašyti komentarą


Security code  

Komentara  

#9 aukse 2016-01-15
Sveiki noreciau paklausti, Man ant desinio sono prie lupu zado viduja kaip pasakius atsirado mazas guziukas ir zandas pastorejo labai burna tirpsta daznai kramtosi sunkiai gal zinote kas tai galetu buti???
Quote
#8 Deimantė 2015-01-17
Jeigu ant liežuvio nieko nesimato, o jį palietus jaučiasi gumbelis be to labai skauda negaliu atsikosėti ar pašnekėtį. Ar tai galibuti , kad tai vežys?
Quote
#7 jurgita 2015-01-11
Tik sendien mama pasipasakojo, kad pries metus atsirado lupos vidinej pusej(ties iltiniu danciu) zaizdele(per skaipa matesi kaip karpa, spuogas).pirma karta kai pradejo kraujuoti zaizdele, tai sako- as istraukiau is tos zaizdos sakny(gyli),o dabar antra karta kai prakraujavo zaizdele, tai sake krauja suvale I 8 virtiviniu ranksliuosciu serveteles.kiek dabar spejau pasiskaitineti, kiek radau, siprantu kad tik laukti blogiausio.gal kas turit privacios info.buciau dekinga, savo emai palieku straipsnio serveryje.
Quote
#6 Sigita 2014-05-04
Sveiki visi, gal kas esate susidure ar turite pazystamu susidurusiu su burnos veziu? Prasau pagalbos atsakant i kelis visai nesudetingus klausimus, kurie pades parasyti baigiamaji darba. Anketa visiskai anonimine, surinkta informacija bus panaudota tik baigiamojo darbo tyrimo tikslams. http://apklausa.lt/f/pacientu-informatumas-susidurus-su-burnos-ertmes-onkologine-liga-kjd7ek9/answers/new.html
Quote
#5 Ricerdas 2013-11-22
tai tas spiuogas po lieziuviu vezys ar ne kas gali pasakyti ka
Quote
#4 modestas 2013-09-08
Na man atcirado po lezuviu kasoks iskilimas kuris vos neatrodo kad atcirado antras lezuvelis kas tai galetu buti
Quote
#3 gediminas 2013-03-26
kodel niekur neraso apie liezuvio vezi????
Quote
#2 dainius 2012-07-01
tai eik kol nevelu. paskui neisgydys. man irgi itariu burnos vezys. prie priekiniu dantu apacioje atsirado baltas spuogelis. atrodo kaip buna spuogas ant veido, bandziau isspaust bet neina, bandziau su adata pradurt, kad puliai isbegtu, bet niekas nebega. tai turbut irgi vezys. lauxiu dvi savaites ir ziuresiu ar isnyx
Quote
#1 Vaidotas 2012-05-25
itariu,kad man bus burnos vezys.pries tris savaites pradejau sloguot dabar juociusi sveikas bet nosi reike pust kas 5.min dabar nesenai pavalgiau ir ant kairio zando vidines puses iskilo nedidelis spuogelis,beto labai nesmarkei skauda desine ausi gal jau apie pora savaiciu.pas daktarus labai bijau eit bijau,kad patvirtins apie tai ka as galvoju:(
Quote
2024 m. gegužės 28 d., Antradienis