0

Mokslininkai pranešė, kad kai kurias prostatos vėžio formas sukelia virusas, todėl yra galimybė sukurti prieš jį vakciną, praneša dailymail.co.uk.

Mokslininkai ištyrė daugiau kaip 300 auglių, ir apytikriai trečdalyje jų rado infekciją, žinomą kaip XMRV.

Todėl atsiranda galimybė sukurti antivirusinius vaistus, kurie gali užkirsti kelią prostatos vėžiui, be to, galbūt bus galima įvesti patikrinimo programas, nustatančias rizikos veiksnius.

Ekspertai palankiai įvertino šį atradimą, tačiau nurodė, kad kol kas dar per anksti užtikrinti, jog navikus sukelia virusas, nes tai gali būti paprasčiausias sutapimas.

Didžiojoje Britanijoje prostatos vėžys yra dažniausiai pasitaikanti vėžio forma, nustatoma vyrams, be to, nuo šio vėžio mirštančių žmonių skaičius mažesnis tik už plaučių vėžio aukų skaičių.

Kasmet prostatos vėžys nustatomas apytikriai 35 tūkst. vyrų.

Apie 10 tūkst. iš jų nustatoma agresyvi vėžio forma, nuo kurios dauguma susirgusiųjų miršta 18 mėn. laikotarpiu.

Tyrimą atlikę mokslininkai iš Jutos universiteto (JAV) pareiškė, kad XMRV virusas buvo rastas agresyvia vėžio forma sergančių vyrų organizme, todėl šis tyrimas suteikia jiems vilčių išgyti.

Mokslininkai spėja, kad virusas gali plisti lytiniu keliu, panašiai kaip žmogaus papilomos virusas, sukeliantis 70 proc. visų gimdos vėžio atvejų.

 

Informacija parengta pagal delfi.lt

 

Skaitykite daugiau:


Mažiau alkoholio – mažesnė rizika susirgti prostatos vėžiu

Prostatos vėžys

 

 

 

Rašyti komentarą


Security code  

2024 m. liepos 19 d., Penktadienis