0

Per Kalėdas Kauno onkologijos ligoninėje duris atvėrė „Knygų klubo“ bibliotekėlė, kurioje kasdienybę praskaidrinti galės ligoninėje besigydantys žmonės.

„Tapus ligoniu, tebesinori jausti gyvenimo pilnavertiškumą, nepasiduoti depresijai. Šioje situacijoje knyga – vienas pirmųjų kasdienybės palydovų, leidžiančių pajusti, jog nesi vienišas, nelaimingiausias, beviltiškiausias. Todėl esame labai dėkingi visiems, kas sudarė sąlygas mūsų pacientams ir personalui šalia turėti ištikimą draugą – knygą“, - sako ligoninės direktorius Saulius Grižas. 

Projekto „Knyga padeda įveikti ligą“ autoriai: vėžio prevencijos portalas Įveikligą.lt ir „Knygų klubas“ (www.knyguklubas.lt). 

„Tikiu, kad knygos praskaidrins nelinksmą kasdienybę ir įkvėps ligoniams optimizmo, kuris reikalingas kovojant su juos užklupusiomis sveikatos problemomis. Esame įsteigę beveik 70 Knygų bibliotekėlių įvairiose Lietuvos ligoninėse, kurios padedant ligoninių darbuotojams gyvuoja jau keletą metų“, - sakė „Knygų klubo“ vadovė Janina Ustilaitė. 

„Tie, kurie kada nors yra sunkiai sirgę arba sirgo jų artimasis, puikiai žino, kaip sunku „būti optimistu“, kai liga šaukte šaukia apie save. Pastaruoju metu daugėja pranešimų apie tai, kad lėtinėmis ligomis sergančių žmonių sveikatą įtakoja bendra psichologinė savijauta, o geras žodis tampa ne mažiau svarbus, nei gydytojo receptas. Todėl stengiamės, kad ligoniai nesijaustų vieniši kovoje su liga ir ieškome būdų, kaip mes galėtumėme padėti. Taip gimė mintis dovanoti žodį ir gražias istorijas vėžį besigydantiems žmonėms“, - sako Įveikligą.lt vyr. redaktorė Dalia Vencevičienė. 

Kauno onkologijos ligoninėjė įsikūrusioje „Knygų klubo“ bibliotekėlėje šiuo metu bus apie 200 įvairiausių knygų, ji bus nuolat papildoma naujomis knygomis. 

Šiais metais Kauno Medicinos Universiteto Klinikų filialo Kauno onkologijos ligoninės medikai pagalbą suteikė daugiau nei 6000 ligonių. 

„Knygų klubas“ pradėjo savo veiklą 2003 metais. Šiuo metu „Knygų klubas“ vienija daugiau nei 56 tūkstančių knygų mylėtojų. Daugiau informacijos: www.knyguklubas.lt

 

©Įveikligą.lt

 

Rekomenduojame paskaityti:

Knygų klubo naujienos

 

Rašyti komentarą


Security code  

2024 m. liepos 18 d., Ketvirtadienis