0

 

Į Lietuvą atėjusi ypatingai šilta vasara kviečia daugiau laiko praleisti gamtoje, čia ieškoti poilsio sielai ir kūnui. Į šį kvietimą atsiliepiame teigiamai, nes, matyt, tai mums prigimtinis dalykas. Vieni džiaugiamės balkonuose užaugintomis gėlėmis, kiti ieškome vietų, kuriose galėtume pasisemti jėgų. Neveltui ir išminčiai, senovės graikų gydytojai sakydavo, kad gamta mus gydo. Ir gi gydo viskuo - kvapais, spalvomis, vaizdais, jų teikiamomis emocijomis ir žinoma, dovanoja mūsų sveikatai gelmėse slypinčius turtus.

O ir prieš kelias dienas vartytame sveiko poilsio lankstinuke aptikau gydytojo Jono Valskio mintis, kurios patvirtina tai, kas jau buvo žinoma šimtus, o gal ir daugiau metų. Jis pastebi, jog nežiūrint stulbinančių dabarties medicinos mokslų laimėjimų, net 70 proc. persirgusių ūmiomis ligomis tampa lėtinių ligų įkaitais. Gydytojas sako, kad nėra tokio “nekalto”, fiziologinio, adekvataus gydymo, sergant lėtinėmis ligomis, kaip tik natūralūs gamtiniai veiksniai - turiningas laiko leidimas gydyklose, kurios dėl savo ypatingų gamtinių savybių gali būti labai naudingos mūsų sveikatai. Yra tik vienas dalykas, ką turime žinoti kiekvienas, kuris buvome paliestas sunkios ligos - gydytojas turi parinkti savo pacientui tinkamą gydyklą ir procedūras bei gydomuosius resursus pagal mums kiekvienam individualiai tinkamą bioklimatą, mineralinius vandenis, gydomąjį purvą ir kt. 

Jau prieš kelis dešimtmečius Lietuvoje atliktas tyrimas atskleidė, kad gydymas gydomuosiuose kurortuose mums labai naudingas - gera savijauta ir darbingumas vidutiniškai trunka nuo pusės iki pusantrų metų, o į tokį sveikatinimą investuotas piniginis vienetas pavirsta šešių piniginių vienetų pelnu. Tačiau pamiršdami visas pinigines investicijas ir turėdami omenyje, kad po sunkios ligos norisi greičiau atsigauti, turėtume žinoti, ko apie reabilitaciją ir pagalbą sau paklausti gydytojo.

Todėl linkėdami Jums sveikatą dovanojančios vasaros ir aksominio rudens, kelias publikacijas skirsime kurortams ir jų siūlomoms gydykloms. Kalbinsime specialistus, kas tinka onkologinės ligos paliestiems žmonėms, kiek tai kainuoja ir pan. Mėgstantiems keliauti pasiūlysime pasidomėti artimiausiais kurortais, kurie per savo gyvavimo šimtmečius yra sukaupę daug praktinės patirties bei patvirtinę gydomųjų galių turinčių gamtos išteklių veiksmingumą fundamentaliais ir taikomaisiais moksliniais tyrimais.

Jūsų Įveikligą.lt vyr. redaktorė
Dalia V.

 

Skaityti daugiau:

Renkuosi gydyklą užsienyje. Ką turiu žinoti apie procedūroms naudojamus gamtos produktus?

Rašyti komentarą


Security code  

2024 m. liepos 18 d., Ketvirtadienis