0

Niekas korporatyvinėje farmakologijoje neatkreipė dėmesio į reikšmingą akademinį tyrimą apie terpeninių junginių, esančių eteriniuose aliejuose, poveikį augliams, atliktą dešimtame dešimtmetyje.

Buvo atlikti klinikiniai tyrimai su perilylio alkoholiu (jis susijęs su limoneno ir pineno apykaita augaluose) ir nustatytas jo veiksmingumas kovojant su krūties vėžiu. PIA (Pacific Institute of Aromatherapy, Kalifornijoje) 2000 m. organizavo simpoziumą „Eteriniai aliejai ir vėžys“, kuriame Ch. Elson ir D. Peffley, du pagrindiniai mokslininkai, vadovavę Amerikos Nacionalinio sveikatos instituto (NIH) finansuotam tyrimui, pateikė to tyrimo rezultatus.

Pati pirmoji paktiškai pritaikoma jų darbo išvada buvo ši, mityba, turtinga įvairių terpenoidų, pavyzdžiui, turtinga vaisių ir daržovių, žymiai sumažina vėžio riziką. Įdomu tai, kad šis mitybinis požiūris buvo vienintelis faktorius, kuris per pastaruosius metus realiai sumažino vėžio riziką. Kitos priemonės, kurias siūlė papildų industrija, pavyzdžiui padidintas vit. E arba karotenų vartojimas buvo pripažinti neveiksmingais.

Anne Marie Giraud-Robert darbai Ginčai, kad eteriniai aliejai yra labai vertingi gydant vėžį arba pagerinant ligonio būklę įgavo didžiulį mąstą dėka prancūzų gydytojos, mokslų daktarės Anne Marie Giraud-Robert darbų. Ji savo studiją pristatė PIA konferencijoje 2009. Iš 1800 vėžiu sergančių ligonių, kurie greta alopatinio gydymo dar buvo gydomi ir eteriniais aliejais, pasveiko daug daugiau, nei iš kitos tiriamųjų grupės panašių ligonių, kurie buvo gydomi tik alopatiniais vaistais. šie tyrimai apėmė plaučių, storosios žarnos, gimdos ir krūties vėžiu sergančių žmonių grupes.

Dr. Giraud-Robert eterinius aliejus pirmiausiai naudoja mažinti griaunantiems sveikatą pašaliniams poveikiams, kurie atsiranda gydant alopatiniu būdu. Galima teigti, kad pašalinio cheminių vaistų poveikio mažinimas leidžia pacientui geriau toleruoti tuos gydymo metodus, kurie galiausiai duoda geresnių rezultatų. Toliau pateiksime Giraud Robert darbų santrauką. Eteriniai aliejai sergant vėžiu Trumpas sąrašas eterinių aliejų, kurie ypač tinka naudoti kartu su cheminiu vėžio gydymu.

Kamparinių cinamonų (Ravintsarų) Cinnamomum camphora eterinis aliejus. Ravintsarų eterinis aliejus sumažina fizinį ir mentalinį silpnumą, tuo būdu padeda pacientui apsispręsti ir susigrąžinti pasitikėjimą savimi. Gydymo metu stabdo depresiją. Ravintsarų eterinis aliejus ramina, padeda užmigti ir gerina miego kokybę, sumažina nerimą. Jo antivirusinis veiksmingumas ir bendras imuninės sistemos aktyvinimas ryškiai sumažina infekcijų riziką chemoterapijos metu.

Ravintsarų eterinis aliejus sumažina daugelį pašalinių poveikių gydant interferonu – depresiją, nemigą, raumenų skausmą ir nuovargį. Jis sumažina sąnarių skausmus ir sustingimą, kuris atsiranda taikant krūties vėžiui antiaromatozės tipo antihormoninį gydymą. Pagaliau jis aktyvina paciento imuninę sistemą.

Grenlandinių gailių (Greenland Moss) Ledum groenlandicum eterinis aliejus. Grenlandinių gailių eterinis aliejus yra labai veiksmingas mažinant pykinimą ir vėmimą chemoterapijos metu. Jis sumažina transaminazės ir gama-glutamyl transpeptidazės (gamma-GTs) patologiškai aukštą lygį. Jis akivaizdžiai veikia kaip navikų augimą stabdantis tarpininkas aktyvindamas patologinių ląstelių žuvimą (apoptozę). Po įprasto gydymo šis eterinis aliejus padeda veiksmingai išvalyti kepenis ir inkstus.

Italinių šlamučių Helichrysum italicum eterinis aliejus. Italinių šlamučių eterinis aliejus yra neprilygstamas po chirurginių intervencijų gydant hematomas, jis skatina gijimą, neleidžia susidaryti keloidiniams randams, mažina limfines edemas (tinimus), kurie atsiranda po kaukolės operacijų ir stabdo fibrozinių krešulių (trombų) susidarymą po pilvo ertmės operacijų. Italinių šlamučių eterinis aliejus labai vertingas krūtų atkūrimo operacijose, dėl savo priešuždegiminio, skausmą ir tynimus mažinančio poveikio bei gebėjimo pašalinti senas sukietėjusias hematomas.Psichologų kalba tariant, jis suminkština sielos krešulius ir padeda nuo emocinio šoko.

Penkiagyslių mirtenių (Niaoulio) Melaleuca quinquenervia, cineolio cht. eterinis aliejus. Penkiagyslių mirtenių arba niaoulio eterinis aliejus yra itin veiksmingas mažinant radioterapijos pašalinį poveikį, ypač tą, kuris atsiranda švitinimo metu. Rekomendacijos naudoti šį aliejų apsaugant odą radioterapijos metu pirmą kartą pasirodė 1990 m. Franchomme ir Dr. Pénoël veikale L’aromatherapie exactement. Apie šio eterinio aliejaus poveikį 2000 m. simpoziume „Eteriniai aliejai ir vėžys“ pranešimą pristatė Sylla Hanger. Masažas su aliejų mišiniu, kuriame yra niaoulio eterinio aliejaus, sumažina limfines edemas. Niaoulis aktyvina imuninį atsaką. Jis stabdo radioterapijos sukeltą epidermatitą. Sutrumpina krūtų atkūrimo operacijos trukmę. Šis eterinis aliejus labai veiksmingas nuo infekcijų, bakterijų, virusų ir grybelių.

Miros Commiphora molmol eterinis aliejus. Mira vienodai svarbi tiek chemoterapijos metu, tiek po jos. Ji valo toksinus iš inkstų per ir po chemoterapijos. Mira aktyvina nervų sistemą ir veikia kaip antidepresantas. Ji turi stiprias nuskausminančias savybes. Mira giliai veikia visą asmenybę harmonizuodama psichoneuroendokrinoimuno sistemas. Mira skatina patologinių ląstelių žuvimą (apoptozę). Eteriniai aliejai ir chemoterapija Chemoterapijos protokolai skiriasi priklausomai nuo auglio tipo, ligos stadijos, paciento amžiaus, jo bendros sveikatos būklės ir organų pažeidimų. Pašalinis chemoterapijos poveikis gali būti labai stiprus, kylantis per pirmąsias chemoterapijos valandas. Jis taip pat gali išryškėti po kelių chemoterapijos ciklų.

Apsinuodijimo, vėmimo ir pykinimo sumažinimas Chemoterapija paprastai sukelia pykinimą ir vėmimą, ypač antraciklinai ir platinos druskos. Pykinimas paprastai mažinamas alopatiniais vaistais – zoprenu, kitriliu, emendu, solumedroliu ir vogalenu. šis gydymas tampa veiksmingesnis, jei kartu atliekamas ir aromaterapinis gydymas.

Lygiagrečiai vartojant eterinius aliejus galima sumažinti minėtųjų vaistų dozę ir sumažėja pašaliniai poveikiai. Chemoterapijos sukeltas pykinimas ir vėmimas (CSPV). Jo stadijos smarkus CSPV kyla per pirmąsias 24 val. po chemoterapijos seanso. Pavėluotas CSPV atsiranda po pirmųjų 24 val. ir tęsiasi iki 96 val. Pacientams CSPV atsiranda pakartotinai kaip įsisavintas ar sąlygotas atsakas, kai pykinimas ir vėmimas nebuvo tinkamai kontroliuojamas per ankstesnius gydymo seansus. Suardant reflekso/atsako ciklą galima sumažinti ar net sustabdyti simptomus.

Tai galima atlikti keliose simptomų vystymosi stadijose panaudojant eterinius aliejus. Pagal Tailorą, išorinės eterinių aliejų aplikacijos ir jų inhaliacijos gali būti veiksmingos, kai pacientą taip pykina, kad jis negali nieko nuryti. Eteriniai aliejai greitai paskleidžiami ant kūno ir suteikia greitą palengvėjimą net gi tada, kai jie naudojami ne tiesiai ant odos. Pradedant palaikantį CSPV gydymą eteriniais aliejais yra svarbu pradėti nuo mažų eterinių aliejų kiekių, atsižvelgiant į kiekvieno paciento tolerancijos ir komfortiškos būsenos ribas. Organicizmo teorija, (mokymas apie tai, kad visa gamta ir visi gyvybiniai procesai yra pasireiškimas veiklos, kuri įmanoma tik dėka autonominės organizmo struktūros) teigia, kad gyvų organizmų hierarchijoje kiekvienoje organizmo vystymosi stadijoje pasireiškia netikėtos savybės, kurių negali numatyti netgi detaliausias žinojimas (fizinis ir molekulinis) kylantis iš žemesnio organizacijos vystymosi lygio.Tai tiesiogiai sąlygoja aromaterapijos studijas.

Eterinius aliejus gamina visas augalas, o nuolat besikeičianti aliejų sudėtis atspindi nuolatinę augalo sąveiką su aplinka. Tokiu būdu eteriniai aliejai yra ryšininkai augalų bendravime ir sąveikavime su aplinkiniu pasauliu. Netgi menkiausias supratimas apie absoliutų pasaulio sudėtingumą rodo, kad augalo organizmas eteriniam aliejui perduoda savybes, kurios atsiranda augalų tarpusavio, o taip pat augalų ir žinduolių labai subtiliame bendravimo lygyje.

 

Teksto autorius Dr. K. Schnaubeltas

Informaciją parengė mūsų bičiuliai KVAPŲ NAMAI

 

 

Rašyti komentarą


Security code  

2024 m. kovo 29 d., Penktadienis