0

Keturiasdešimties krūties vėžiu sergančių moterų audinių pavyzdžiuose rasta parabeno. Tai cheminis junginys, naudojamas kaip konservantas gaminant kosmetikos, farmacijos bei maisto produktus. Specialistai mano, kad dėl to reikėtų sunerimti, rašo dailymail.co.uk.

Mokslininkai apie potencialią parabenų grėsmę kalba nuo 1998 metų. Parabenai turi estrogenams būdingų savybių, kurios galimai skatina krūties vėžio vystymąsi. Vis dėlto tai netrukdo gamintojams dėti parabenų į drėkinančias priemones, dekoratyvinę kosmetiką, skutimosi putas, savaiminio įdegio kremus, dezodorantus ar net dantų pastą. 

Parabenų taip pat galima aptikti virtose dešrelėse, konditerijos gaminiuose bei aštriuose padažuose. 

Mokslininkų grupė, vadovaujama daktarės Philippos Darbre iš Rydingo universiteto, tyrinėjo 40 moterų krūties audinių pavyzdžius. Visoms vėžiu sergančioms pacientėms buvo atliktos mastektomijos (krūties pašalinimo) operacijos nuo 2005 iki 2008 metų. 

Viso buvo surinkta 160 audinių pavyzdžių. 99 procentuose jų mokslininkai rado bent jau vieną parabeną, o 60 procentų buvo aptikti penki parabenai. 

Nepaisant šio tyrimo rezultatų, mokslininkai pabrėžia, kad dar per anksti kalbėti apie tiesioginį ryšį tarp parabenų ir vėžio.

 

delfi.lt

 

Rašyti komentarą


Security code  

2024 m. gegužės 28 d., Antradienis