0

Žinoma, kad įveikusiems melanomą žmonėms yra rizikos vėl ja susirgti, rašo meddaily.ru. Be to, tyrimai parodė, kad melanoma gresia ir kito tipo – ne odos vėžiu sirgusiems žmonėms. Tokią išvadą padarė amerikiečių mokslininkai.

Nacionalinio vėžio instituto duomenų bazėje jie išnagrinėjo 70 819 žmonių, pirmą kartą susirgusių melanoma, atvejus, taip pat - 6 353 pacientų, įveikusių vienos ar kitos rūšies vėžį, o paskui susirgusių odos vėžiu, ligos istorijas.

Kaip ir tikėtasi, tarp likusių gyvų po melanomos šios rūšies vėžio atsinaujinimo rizika buvo 12 kartų didesnė, nei apskritai šalyje. Persirgusiems kitų rūšių vėžiu melanomos rizika buvo mažesnė, tačiau išliko. 

Melanoma buvo pavojingiausia pieno liaukos, prostatos vėžiu, limfoma ir leukemija sirgusiems žmonėms. Pvz., krūties vėžiu iki 45 m. sirgusioms moterims melanomos rizika buvo 38 proc. didesnė, o sirgusioms po 45 m. - 12 proc. 

Iki 45 m. pasveikusiems nuo prostatos vėžio vyrams melanomos grėsmė buvo 58 proc. didesnė, o po 45 m. - 8 proc. didesnė. Jauniausio amžiaus grupėje pasveikusiems po limfomos melanomos rizika buvo didesnė 79 proc., o vyriausio amžiaus grupėje - 34 proc. Skydliaukės vėžiu prasirgusioje vyriausio amžiaus žmonių grupėje melanoma grėsė 40 proc., prasirgusių leukoze - 79 proc. 

Tyrimo rezultatai pateikti žurnale „Dermatologijos archyvai“. Tyrimą atlikusių specialistų nuomone, melanoma ir kitų rūšių vėžys gali būti susiję dėl genetinio žmogaus polinkio keliems vėžio tipams.

 

Rašyti komentarą


Security code  

2024 m. gegužės 28 d., Antradienis