3

Pasak klasikinės homeopatijos gydytojos Jurgitos Pinikienės, kiekvienas turime silpnąsias savo organizmo vietas arba genetiškai nulemtą polinkį sirgti tam tikromis ligomis. Ar mes jomis susirgsime, ar ne, priklauso nuo to, kaip ir kur gyvename, ką dirbame, ką ir kiek valgome, kaip elgiamės su savo kūnu.

Kalbėdama apie gyvenimo, sveikatos filosofiją ir ligos gydymą, gydytoja rekomenduoja visada jaustis padėties šeimininku ir nenuleisti rankų net tada, jei Jūs išgirdote nemalonią žinią.

Džiaukitės gyvenimu 

jurgita pinikiene.jpg„Gyvenimas yra gražus“ rašė Leon Trotcky paskutinėmis gyvenimo dienomis savo testamente 1940-ųjų vasarį. Šis posakis tapo žinomas aktoriaus ir režisieriaus Roberto Benigni filmo „Gyvenimas yra gražus“ dėka. Abiem atvejais gyvenimą tokiu matė žmonės, kuriuos mirtis galėjo ištikti bet kurią akimirką... Jie džiaugėsi gyvenimu. Labai norėčiau pakviesti tai daryti visus, tiek tuos, kurie šią akimirką yra visiškai sveiki, tiek tuos, kurie bet kada gali išeiti dėl juos alinančios ligos, nes tokią teisę džiaugtis gyvenimu turime kiekvienas. 

Gyd. Jurgita Pinikienė 

Nenuleiskite rankų 

Kartais padėtis gali atrodyti labai liūdna, bet ji niekada nėra absoliučiai beviltiška. Ir jeigu manote, kad sergant „nepagydoma“ liga, visai nėra kuo džiaugtis... drįstu sakyt, kad tai nėra tiesa! Pirmiausia, džiaugtis galima vien tuo, jog esame sąmoningi ir mums paklūsta mūsų protas. Kol galime valdyti savo protą, tol mes padėties šeimininkai. O sąvoka „nepagydoma liga“ yra labai santykinė: bet kuri nepagydoma liga gali tęstis ilgai, o ja sergantis žmogus - džiaugtis gyvenimu, lygiai taip pat, bet kuri pagydoma liga gali staiga pasiglemžti gyvybę. Štai pavyzdys. Į gydytoją Alf. G. kreipėsi 71 metų vyriškis, sergantis storosios žarnos vėžiu su metastazėmis kepenyse. Tik įėjęs į gydytojo kabinetą vyriškis taria: „Daktare, ligoninėje gydytojai pasakė, kad man liko gyventi tik vienas ar du mėnesiai!“ - ir pravirksta, o po to pasikūkčiodamas dar pasako: „Gal jūs galite padėti man išgyventi iki gegužės mėnesio, nes tada bus mano anūkėlės pirmosios Komunijos šventė?“ 

Pokalbis vyko 1997 m. sausio 17d. Vyriškis išgyveno 12 kartų ilgiau, nei jam buvo pasakyta ligoninėje, gyveno pilnavertį gyvenimą, dalyvavo anūkėlės šventėje ir dar daug kur, nuveikė dar daug ką, o šį pasaulį paliko 1998 metų gruodį... Sergantis vyriškis turėjo tikslą ir jį pasiekė, iš inercijos pasiekė net dar daugiau. 

Šventajame Rašte pasakyta „Belsk ir tau bus atidaryta!“ Tas pats galioja ir ieškojimui: „ieškok ir rasi!“ Ir norui: „norėk ir gausi!“ Deja, ir baimei: „bijok ir turėsi tai, ko bijai!“ 

Valdykite savo mintis 

laiminga moteris

Buddha yra pasakęs „Mes esame savo minčių rezultatas“. Taip, Niutono atrastas visuotinės traukos dėsnis, veikiantis materiją, dar stipriau veikia minčių lygmenyje. Šį dėsnį patiriame kiekvienas, bet retai į tai atkreipiame dėmesį ir dar rečiau pabandome jį valdyti. Jei nuo stalo krenta stiklinė – instinktyviai puolame ją gaudyti, nes žinome, kad atsitrenkdama į žemę stiklinė gali sudužti. Kai į galvą įkyriai lenda nerami mintis – nedarome nieko – leidžiame jai daužyti savo protą ir širdį. Ir ji daužo, o galėtų ir nedaužyti, jei jos neįsilietume. Kiekvienas žino posakį „neimk į širdį“ – tai labai rimtas ir naudingas patarimas. Tikinčiam žmogui kiek lengviau – jis žino, kad gali prašyti Dievo sveikatos ir tikėtis jos gauti. Besimeldžiantis žmogus nejaučia baimės jausmo. Nuoširdi malda harmonizuoja. Nustatyta, kad bet kurios tikybos (katalikų, musulmonų, budistų) malda turi tą patį 8 hercų dažnį, kuris atitinka širdies plakimo dažnį. Todėl malda harmonizuoja, gerina savijautą, lengvina sveikimą. Ką daryti netikinčiam? Visuotinės traukos dėsnis galioja absoliučiai visiems, todėl jiems patarimas vienas: nustoti bijoti, nustoti pykti ant viso pasaulio, o rasti savyje vilties spindulėlį ir padėkoti už tai ką turi, o tada, pasak Violetos Taškūnaitės, kuri negali vaikščioti dėl stuburo pažeidimo – „viskas stebuklingai pradeda keistis“. 

Reikalinga ne tik pirmoji gydytojų pagalba, bet ir vilties suteikimas 

Kuo gali padėti gydytojai? Suteikti pagalbą ir informaciją. Teikiant pastarąją, būtų gerai, kad neatimtų paskutinės vilties, kurią turi net ir beviltiškai sergantis žmogus. Žinoma, negalima suteikti nepagrįstų vilčių, tačiau jeigu gydytojas išlieka žmogumi, jis viską padaręs kaip specialistas tikrai neužgesins žmoguje vilties kibirkštėlės. Kol žybsi vilties kibirkštėlė - žmogus ilgiau gyvena. Mano gerai draugei po operacijos dėl krūties vėžio gydytojas šaltai pareiškė: „Ponia, rašykite testamentą, jums piktybinis vėžys“. Daugeliui tokie žodžiai būtų nuosprendis myriop. Būdama drąsi, moteris gydytojui atšovė: „ Pats ir rašykit, man nereikia - aš iš ilgaamžių giminės, tad gyvensiu ilgai!“. Ir kuo puikiausiai gyvena iki šiol, o nuo šio pokalbio praėjo 18 metų. 

Svarbiausias dalykas organizmo pasveikime yra harmonijos atkūrimas. 

Gydytojas S. Hahnemann 1829 metais rašė: „Sveikame organizme gyvybė – jėga, kuri fizinį kūną daro gyvą, valdo jį, nenusakomu būdu išlaiko visas organizmo dalis funkcijų ir jutimų dėka puikiame, harmoningame veikime, kad mūsų aktyvus, aiškiai mąstantis protas galėtų laisvai priimti šį natūralų, sveiką instrumentą aukštesniems mūsų egzistencijos tikslams siekti“ (Organon of Medicine § 9). 

Bet kuris gydymo metodas, kuris gerina organizmo harmoniją - yra geras ir pateisinamas. Svarbu, kad specialistas būtų gerai įvaldęs taikomą metodą. Kalbu apie visų specialybių gydytojus ir visus kitus, kurie prisiliečia prie žmogaus kūno ir sielos sveikatos atkūrimo.  

Kuo sergančiam žmogui gali padėti klasikinė homeopatija? 

homeopatija2.jpg

Straipsnio pradžioje minėtas vyriškis, kuris sirgo kepenų vėžių paskutinius du savo gyvenimo metus buvo gydomas konstituciniu (arba genetiniu) homeopatiniu vaistu. Paskirtas konstitucinis homeopatinis vaistas harmonizavo visas sergančiojo žmogaus organizmo sistemas, jas mobilizavo, todėl, net kai ligai pamažu progresuojant pilvo ertmėje buvo bepradedą kauptis skysčiai, padidinus konstitucinio homeopatinio vaisto stiprumą viskas susitvarkė, skysčiai nebesikaupė. Žinoma, organizmas neturi beribių galimybių, kažkada, net mobilizuojant organizmo veiklą konstituciniu homeopatiniu vaistu, jis sustos. Taip jau yra. Tačiau, jeigu šiam vyriškiui konstitucinis vaistas būtų skirtas prieš 7 metus, kada jis pirmą kartą buvo operuotas dėl storosios žarnos vėžio – rezultatai būtų buvę daug geresni, o gyvenimas ilgesnis; jeigu jis būtų gavęs konstitucinį vaistą tada, kai pradėjo jausti nuovargį, kada nakties miegas nebeatgaivindavo jėgų ir rytą jausdavosi pavargęs..., tada būtų buvę galima išvengti net paties vėžinio susirgimo pasireiškimo. Yra atvejų, kai, pavyzdžiui, po kiaušidės pašalinimo dėl vėžio moteris gyvena jau daugiau nei 20 metų ir yra visiškai sveika. Ji net spindulinio gydymo po operacijos griežtai atsisakė, nes tai, kad greičiausiai nuslinks plaukai jai atrodė daug baisiau, nei vėžio atsikartojimo grėsmė. Vietoje spindulinio gydymo moteriai buvo paskirtas gydymas konstituciniu homeopatiniu vaistu. Tai buvo jos pasirinkimas, tai buvo Belgijoje. Tokie rezultatai parodo profesionaliai taikomos klasikinės homeopatijos galimybes. Lietuvoje tikrai neraginu atsisakyti spindulinio ar chemoterapinio gydymo sergant vėžinėmis ligoms, tačiau, jeigu šalia žmogus naudos konstitucinį homeopatinį gydymą, jis lengviau toleruos chemoterapinį ar spindulinį gydymą, konstitucinis vaistas stiprins organizmo galias išvengti vėžio atsikartojimo arba progresavimo, nemažiau svarbu ir tai, kad konstitucinis homeopatinis vaistas veikia ir nervų sistemą ir psichiką, todėl žmogus daug ramiau reaguoja į ligos faktą, įgauna daugiau jėgų kovoti už sveikatą. 

Kad genetinis polinkis susirgti Jus aplenktų 

Kiekvienas turime silpnąsias savo organizmo vietas arba genetiškai nulemtą polinkį sirgti tam tikromis ligomis. Ar mes jomis susirgsime, ar ne, priklauso nuo to, kaip ir kur gyvename, ką dirbame, ką ir kiek valgome, ar elgiamės su savo kūnu kaip su brangiu instrumentu ir įsiklausome į jo poreikius, ar visiškai jo nevertiname ir aliname iki išsekimo. Kol kūnas dar nesuniokotas nepataisomai, konstitucinis homeopatinis gydymas gali padėti labai daug, jeigu jau gerokai apniokotas irgi gali padėti - bet jau mažiau, nes jėgos tampa nelygios. 

Todėl kviečiu pradėti džiaugtis gyvenimu, tai tikrai pagerins sveikatą, neleis taip lengvai susirgti. O jeigu jau sergate – rasite sprendimą ir gydymą, jei tik to panorėsite. 

Galimybių visada yra ir ne viena. Jeigu jums pasakė, kad kol kas neįmanoma kompensuoti brangaus transplantacinio gydymo, pagalvokite apie kitus variantus, pavyzdžiui, konstitucinius homeopatinius vaistus. Taip bus saugiau ir lengviau laukti reikalingos operacijos, bus pristabdomas ligos progresavimas. Henry Ford (1963-1947) yra pasakęs: „Ar tu galvoji, kad gali, ar kad negali – abiem atvejais tu esi teisus“. Todėl pasirinkimas, kaip gyventi šiandien ir ryt 99 procentais priklauso nuo mūsų pačių. Tie, kas nori rasti sprendimą, jį ras. 

„Sek paskui savo tikslą ir Visata atvers tau duris ten, kur anksčiau buvo vien sienos“ - Joseph Campbell (1904-1987).

Gyvenimas tikrai gali būti gražus! 

 

Gydytoja klasikinė homeopatė

Jurgita Pinikienė 

 

Skaitykite daugiau:

Reiki terapija – natūralus būdas sumažinti šalutinius vėžio gydymo reiškinius

Padėk sau

Gydytojai pataria

Psichologija

 

Rašyti komentarą


Security code  

Komentara  

#3 As 2009-07-19
Labadiena, ar gali paderi konstituciniai vaistai, jei mamai isoperuotas piktybinis kruties vezys, ir pazeisti limfmasgiai?
Quote
#2 Jurgita Pinikienė 2009-05-04
Konstitucinis vaistas padėti gali. Jūsų mamos atveju: mažins polinkį naujų akmenų formavimuisi inkstuose, mažins galimybę formuotis akmenims tulžies latakuose (kepenyse), mažins vėžinio susirgimo atsikartojima kituose organuose, gerins bendrą savijautą.
Quote
#1 as 2009-04-21
sutinku,mes turime buti padeties seimininkais ir kovoti uz save. ar gali padeti konstituciniai vaistai mano mamai, jei jei isoperuotas kruties piktybinis auglys, gimda ir organai aplink, isimta tulzis o dabar dar akmenu inkstuose atsirado?
Quote
2024 m. balandžio 20 d., Šeštadienis