3

Skaičiau apie jaunos merginos Julijos sunkiai pagydomą vėžio ligą. Ji rašo, kad atsiduoda Dievo valiai. Tai priminė man kitą istoriją. Mano sutikta vyresnio amžiaus moteris vengė žvarbesnio oro, nes, kaip buvo įtikinta, jos imuninė sistema nusilpusi dėl kraujo vėžio.

Vėliau ant nosies atsirado mažas augliukas. Onkologinėje ligoninėje nustatė, kad tai – „nepiktybinis augliukas“ ir jį pašalino. Po kiek laiko prasidėjo tinimas. Diagnozė – odos vėžys. Padidėjo limfmazgiai - aišku, kad vėžys.

Moteris buvo spinduliuojama, gydoma vaistais. Veidas ir akys užtino, kraujavo nosis, burna. Sunkiai kvėpavo.

Lankant šią pažįstamą ligonę man buvo be galo skaudu, kad ji viltingai tikėjosi pasveikti nuo baisių ligų. Matydamas jos gilų tikėjimą Dievu, patariau jai melstis į vieną nepaskelbtą šventuoju asmenį, bet kuris būdamas gyvas daugeliui sunkių ligonių grąžino sveikatą. Moteris meldėsi.

Ilgokai jos nelankiau, kad tai nebūtų mano įkalbėjimai, nes mačiau nuoširdų šeimos rūpestį medicinine pagalba. Telefonu kalbėti negalėjo. Žinojau, kad ji dažnai vežama į ligoninę įvairioms procedūroms.

Paskambino man telefonu ir pasakė, kad jai nutraukė spindulinę terapiją, nes jokių vėžio požymių nėra. Su drauge atvyko pas mane padėkoti už bendrą maldą. Aš atsiklausiau, ar galiu ją nufotografuoti su drauge, nes noriu palyginti bent vaizduotėje, koks buvo jos veidas ligos eigoje. Tada nedrįsau fotografuoti, nes tai būtų man labai skaudu, bet iš medicinos pusės, manau, reikėjo, kad galėtum palyginti tą beviltiškumą tada ir dabar besišypsantį veidą.

Tad paprašiau, kad pagal išlikusius ligos dokumentus aprašytų savo ligos istoriją ir pasakytų, kaip ji mano, kas ją pagydė. Pastebėjau, (stebuklas to asmens, į kurį meldėsi), kad tai – jos gilus tikėjimas, apie kurį kalba Kristus, kad „jeigu jūs turėtumėte tokį tikėjimą nors kaip garstyčios grūdelį, tai galėtumėte kalnus kilnoti“.

Šiandieną ta moteris sveika, talkina ligoniams ir per susitikus paprašo vis pasimelsti, kad liga nepasikartotų.

 

Šis tekstas – socialinės kampanijos „Vėžys – ne nuosprendis" dalis. Ši kampanija – apie kovą su vėžiu, juo sergančius žmones, jų gyvenimus, patirtis, viltį, dramas šeimose ir širdyse. Jeigu jus vienaip ar kitaip palietė ši liga, kviečiame pasidalinti savo istorija ir įkvėpti vilties kitiems panašaus likimo žmonėms. Jūsų tekstų, nuotraukų ar vaizdo įrašų laukiame adresu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., juos galite įkelti ir čia.

Kampanijos partneriai: Vilniaus universiteto Onkologijos institutas ir Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija.

 

Autorius: Alfonsas

bendraukime.lrytas.lt


 

Rašyti komentarą


Security code  

Komentara  

#3 Selene 2014-06-09
Gydo Dievas, o daktarai tik "aptvarsto mūsų žaizdas"...
Quote
#2 Flora 2013-11-03
Nuostabu,pati tą patyriau,malda,tikėjimas,kai jau atrodo,kad išeini į ana pasaulį,o šiame lieka mažametė dukra,kuri net nelabai supranta kodėl čia taip įvyko.Begalinė atgaila,nes manau,kad vėžys yra mūsų gyvenimo įtakotų minčių aiškų neigiamų,kažkokio negatyvo sankaupa,kur yra būtinas sielos apsivalymas,dar ir per kūno kančią.
Quote
#1 Daiva 2013-01-03
Ačiū Dievui
Quote
2024 m. gegužės 28 d., Antradienis