0

Britę Karen Burack dažnai vargindavo migrena, todėl siekdama užkirsti kelią migrenos priepuoliams ji gerdavo daug vandens, rašo dailymail.co.uk. Vis dėlto ji neidavo šlapintis labai dažnai. 

„Maniau, kad mano pūslė stipri – dažniausiai šlapindavausi penkis kartus per dieną“, – pasakojo moteris (51 m.).

Prieš kelerius metus britė persikraustė gyventi į namą ir pastebėjo, kad vis dažniau ėmė vaikščioti mažo reikalo į tualetą. „Pastebėjau, kad einu šlapintis vos ne kas valandą, nors nepradėjau gerti daugiau vandens“, – teigė ji.

Kai šlapinimasis padažnėjo iki kelių kartų per valandą K. Burack kreipėsi į medikus. „Galiausiai buvo taip, kad galvodavau, jog galiu nebespėti nubėgti iki tualeto. Kirkšniuose tris ar keturis kartus per dieną pasijausdavo aštrūs diegliai“, – pasakojo ji.

Gydytojas skyrė vaistų nuo šlapimo pūslės ligų. Moteris puolė vartoti vaistus, bet dabar, prisimindama praeitį, sako kad iš tiesų jie menkai gelbėjo.

Dabar K. Burack aišku, kodėl vaistai neveikė – jai buvo kiaušidžių vėžys. Dauguma moterų žino, kad pilvo pūtimas ir pilvo skausmai gali liudyti kiaušidžių vėžį, bet dar mažai moterų žino, kad dažnas šlapinimasis irgi gali būti kiaušidžių vėžio požymis. Kasmet kiaušidžių vėžį diagnozuoja apie 7 000 moterų. Kiaušidžių vėžio rizika ypač padidėja po 50 m.

Neteisingai suprasti simptomai gali kainuoti gyvybę.

K. Burack diagnozavo kiaušidžių vėžį tik po pusės metų. „Norėdavau šlapintis vis dažniau ir dažniau. Nueidavau į tualetą prieš išeidama iš namų, o po 10 minučių atėjus į traukinių stotį vėl reikėdavo eiti į tualetą. Pakeliui į darbą žinojau visas kavines su tualetais, absurdas“, – pasakojo moteris.

Galiausiai ji kreipėsi į kitą mediką, jai diagnozavo makšties problemas, atliko operaciją. Ir tik po jos gydytojai galiausiai aptiko kiaušidžių vėžį.

 

delfi.lt

 

Rašyti komentarą


Security code  

2024 m. liepos 19 d., Penktadienis