0

Dešimties metų Eliana Mann iš šiaurės Londono tikina pasijutusi tarsi „naujas vaikas“, kai jai buvo pašalintas milžiniškas – daugiau nei tris kilogramus sveriantis - auglys. Jos motina Tara Mann tikina, kad dukra po operacijos neatpažįstamai pasikeitė, praneša BBC.

Mergaitė buvo operuota Londone Didžiojo Ormondo gatvėje esančioje vaikų ligoninėje. Chirurgai pasakoja, kad auglys buvo nedidelio futbolo kamuolio dydžio. Nors auglys buvo nepiktybinis, tačiau augdamas toliau mergaitei kėlė mirtiną pavojų.

2009 metų vasarą tapo akivaizdu, kad Eliana neauga taip, kaip turėtų. Jos pėda neaugo jau porą metų, ji labai prastai valgė ir nuolat buvo pavargusi. Mergaitės tėvas Paulas pastebėjo, jog dukters pilvas neįprastai kietas. Elianą apžiūrėjęs gydytojas nusiuntė ją į ligoninę išsitirti. Čia paaiškėjo, kad pilvo ertmėje yra didelis gėrybinis auglys, kuris toliau auga.

Kadangi darinys buvo labai didelis, iš pradžių gydytojai bandė jį sumažinti taikydami chemoterapiją. Nepaisant visų pastangų, po pusantrų metų paaiškėjo, kad auglys ir toliau auga. 2011 metų liepą buvo nuspręsta auglį šalinti.

Elianos motina Tara prisimena, kad auglys buvo „tikrai milžiniškas" ir „užėmė 50 procentų jos pilvo ertmės“. Ji tikina, kad kito pasirinkimo nebuvo: „Jeigu auglys jai nebūtų pašalintas, jis būtų augęs ir augęs toliau, kol savo dydžiu būtų pražudęs ją. Iš tiesų mes neturėjome daugiau pasirinkimų - tai buvo gyvybės gelbėjimo operacija“.

Chirurgas Edwardas Kiely sako: „Tokio tipo auglys šioje vietoje būna itin retai - tai rečiau nei kartą per metus Didžiojo Ormondo gatvės ligoninėje pasitaikantis atvejis".

Medikai sėkmingos operacijos baigties negarantavo. Jie paliko dešimties procentų tikimybę, kad auglio pašalinti nepavyks. Operacija truko devynias valandas. Auglys buvo pašalintas gabalais. Didžiausias jų svėrė per tris kilogramus.

T. Mann prisimena: „Iki rugsėjo, kai Eliana grįžo į mokyklą, ji buvo tarsi naujas vaikas". Ji paaugo, priaugo svorio, turi daug energijos, užsiima boksu, netbolu ir eina plaukioti".

Dabar mergaitei kas tris mėnesius atliekamas skenografijos tyrimas – stebima, ar auglys neatauga.

 

delfi.lt

 

Rašyti komentarą


Security code  

2024 m. liepos 18 d., Ketvirtadienis