0

Virginija įveikė krūties vėžį, o kovoje su klastinga liga naudojo ir netradicines priemones, siekdama sumažinti chemoterapijos ir radioterapijos pašalinius poveikius.

v.mayer.jpgMuzikantė-saksofonininkė Virginija Mayhew nuo 1987 m. yra aktyvi dalyvė Niujorko džiazo scenoje. Savo karjeros metu ji dirbusi su tokiais garsiais menininkais, kaip „Fatha“ Earl Hines, Franku Zappa, James Brown, Normanu Simmonsu, Al Pilka, ir daugeliu kitų.

Moteris yra pasirodžiusi populiariausiose pasaulio džiazo scenose JAV ir Europoje.

Džiazo atlikėja amerikiečių žurnalui Coping® papasakojo apie savo 2005 m. kovą su liga ir kaip ji gyvena dabar.

Virginija Mayhew prisimena tas dienas, kai sužinojo diagnozę.

„Iš karto paskambinau geriausios reputacijos Niujorko gydytojui“, - pasakoja ji. Moteris turėjo išgyventi operaciją, chemoterapiją ir radiaciją. Virginija pasirinko akupunktūrą tam, kad lengviau nugalėtų pykinimą. „Chemoterapija parbloškė mane, ypač po antrosios sesijos. Jaučiausi apsinuodijusi ir fiziškai sugniuždyta. Chemoterapija paankstino menopauzę, todėl turėjau įveikti ir karščio bangas“, - atvirai pasakoja garsi muzikantė.

Atsakydama į klausimą, kas padėjo išgyventi sunkias akimirkas, Virginija nedvejodama atsako, kad labiausiai padėjo sprendimas negalvoti apie ligą ir stačia galva pasinerti į mėgiamą veiklą. „Tada neturėjau laiko gailėtis savęs“, - prisimena saksofonininkė.

„Artimieji stengėsi nekalbėti su manimi apie ligą. Tiesa, nuliūdino kai kurie dingę ir pamiršę mane žmonės, kuriuos laikiau draugais", - pasakoja Virginija. - „Bet užtat atsirado nepažįstamų žmonių, kurie palaikė ir pasakojo savo ligų istorijas“.

Ligos metu Virginijos profesija nukentėjo: ji repetavo žymiai mažiau nei įprastai, tačiau moteris džiaugėsi galėjusi bent retkarčiais pakoncertuoti.

virginiamayhew_article.jpgMuzikantė prisimena, kad sunkiausia buvo neprarasti energijos ir stiprybės.

Dabar, kai liga jau užmaršty, moteris žiūri į savo gyvenimą kitaip. „Branginau gyvenimą prieš susirgdama, bet po ligos vertinu kiekvieną akimirką dar labiau. Aš atsisakiau dalykų, kurie trukdė daryti tai, ką iš tiesų noriu. Dabar labiau tikiu savimi“.

Muzikantė ir toliau repetuoja, koncertuoja, kuria muziką. Be to, neseniai iškovojo ketvirtos kategorijos juodą diržą karatė varžybose. „Sunkiai dirbu ir mėgaujuosi gyvenimu!“

Virginija Mayhew pataria kiekvienam, kad bet kokios ligos metu svarbiausia kreiptis į kvalifikuotus specialistus, išlaikyti teigiamą požiūrį ir su optimizmu žiūrėti į ateitį.
 

Informaciją parengė: Violeta Radzevičiūtė

Nuotr. Coping

 

Įveikligą.lt

 

Rašyti komentarą


Security code  

2024 m. balandžio 16 d., Antradienis