roger ebertKo gero, daugelis po tokių išgyvenimų, kuriuos patyrė Roger‘is Ebert‘as per savo ilgą, įtemptą kovą su vėžiu, vos neatėmusio iš jo gyvenimo, prarastų bet kokią viltį, bet tik ne Roger‘is. Nors vienas garsiausių kino kritikų nuo 2006 m. negali kalbėti, tačiau niekada nenustojo bendrauti ar kritikuoti.

Kai Amerikos filmų kritikui Roger‘iui Ebert‘ui 2002 m. pirmą kartą diagnozuotas skydliaukės vėžys jis buvo ramus, nes laukė paprasta operacija, gydytojai žadėjo greitą ir visišką pasveikimą. Tačiau neilgai trukus vėžys sugrįžo. Šį kartą, be radiacijos gydymo, Roger‘iui buvo atliktos kelios operacijos: 2003 m. pašalinti augliai iš seilių liaukų, vėliau, 2006 m., iš jo žandikaulio. Netikėtos paskutinės operacijos komplikacijos, vėliau nepavykę veido rekonstrukcijos bandymai, paliko jį be apatinio žandikaulio - dabar Roger‘is negali kalbėti.

Ko gero, daugelis po tokių išgyvenimų, kuriuos patyrė Roger‘is Ebert‘as per savo ilgą, įtemptą kovą su vėžiu, vos neatėmusio iš jo gyvenimo, prarastų bet kokią viltį, bet tik ne Roger‘is.

roger-ebert.jpgNors jis nuo 2006 m. negali kalbėti, Roger‘is niekada nenustojo bendrauti ar kritikuoti. Iš pradžių, jis kalbėjo per savo žmoną Chaz, naudojant gestų kalbą, kurią tik jie suprato. Dabar filmų kritikas naudoja specialią „Tekstas į kalbą" programinę įrangą bei rašiklį ir popierių.

Roger‘is Ebert‘as, duodamas interviu amerikiečių žurnalui Coping®, sakė, kad po operacijos jam tapo akivaizdu, kad negalės nei kalbėti, nei valgyti ar gerti. „Tai pakeitė mano gyvenimą. Laimei, kaip kino kritikas, aš vis dar galiu matyti filmus ir rašyti apie juos, todėl aš nusprendžiau eiti į priekį. Taip pat pradėjau rašyti dienoraštį (blogs.suntimes.com / Ebert). Besinaudodamas internetu radau naują būdą bendrauti“, - kalba R. Ebert‘as.

Optimizmo filmo kritikui suteikia tai, kad jis, kaip pats sako, jau nuo 2006 m. nejaučia jokio skausmo, nebeserga vėžiu, o, svarbiausia, jį palaiko mylinti žmona, šeima, jėgų suteikia ir mėgstamas darbas.

Kalbėdamas apie žmoną, Roger‘is neslepia, kad be jos ligos jis neištvertų. „Ligoninėje, kai atsigavau, ji atnešė man DVD grotuvą ir naują filmą, aš pasijutau priverstas jį peržiūrėti. Nuo tada sugrįžau į darbinį ritmą“.

Žinoma, būna liūdnų akimirkų, tačiau tuomet, sako Roger‘is, svarbiausia užsiimti kokia nors veikla. „Aš peržiūriu 250 filmų į metus, skaitau, nesėdžiu ir neleidžiu laiko bergždžiai“, - pasakoja filmų kritikas.

Roger‘is, paprašytas pabaigti sakinį: „Vėžio turėjimas paskatino pamąstyti mane, kad...“, užbaigė jį šitaip: „... paskatino pamąstyti mane apie dalyką, kurį kadaise girdėjau, kad jeigu mes nemirsime nuo kažko anksčiau, visi mirsime nuo vėžio. Tačiau, iš tiesų, mes galime kovoti su juo, tikėdamiesi dar linksmesnių ir labiau produktyvių metų“.

Filmų kritikas parašė knygą „Gaminimas su Roger‘iu Ebert‘u“, kurioje, kaip sako pats autorius, atskleidžia, kaip galima gaminti sveiką ir skanų maistą neturint gaminimo įgūdžių.

Kol kas priežastys, dėl kurių išsivysto skydliaukės vėžys, nėra aiškios. Pastebėta, kad kartais skydliaukės vėžiu gali susirgti tie žmonės, kuriems vaikystėje buvo taikytas kaklo srities organų gydymas jonizuojančiaisiais spinduliais arba kuriems yra tekę būti radioaktyviomis medžiagomis užterštoje aplinkoje.

Yra 4 skydliaukės vėžio morfologinės formos: papilinis vėžys, folikulinis vėžys, medulinis vėžys, anaplastinis vėžys.

 

Skaitykite daugiau:

Skydliaukės vėžys