0

abidal2.jpgGarsus futbolininkas Ericas Abidalis švenčia didžiausias gyvenimo pergales. 31 metų prancūzas išsigydė vėžį ir laimėjo stipriausią Europos futbolo turnyrą - Čempionų lygą. „Barcelona“ klubas E. Abidaliui suteikė išskirtinę garbę - užsidėti komandos kapitono raištį ir pirmam į viršų iškelti čempionų taurę.

Prašė privatumo

Vienam geriausių Prancūzijos futbolininkų, „Barcelona“ klube rungtyniaujančiam E.Abidaliui šių metų pavasaris prasidėjo pribloškiančia žinia - jam diagnozuotas kepenų vėžys. Kovo 17 dieną jam atlikta operacija. Futbolininką tris valandas operavęs Barselonos klinikų gydytojas dr. Josepas Fusteris Obregonas pranešė, kad operacija praėjo sėkmingai ir be komplikacijų. 

„Barcelona“ klubas oficialiai paprašė visų gerbėjų ir žurnalistų gerbti futbolininko privatumą, todėl daugiau žinių apie E. Abidalio sveikatą ir gydymą nebuvo pateikta. To norėjo pats futbolininkas. 

E. Abidalis sulaukė milžiniško gerbėjų palaikymo. Ypatingai tuo išsiskyrė „Barcelona“ klubo sirgaliai. Praėjus dviem dienom po E. Abidalio operacijos, Ispanijos čempionato rungtynėse su „Getafe“, sirgaliai atsistoję plojo net 22 minutes, taip palaikydami savo dievaitį. Būtent 22 numeriu yra pažymėti E. Abidalio marškinėliai. 

Iš viso pasaulio futbolininkui plaukė linkėjimai į socialinius tinklus, buvo sukurti netgi atskiri interneto puslapiai, visi gerbėjai nuoširdžiai palaikė garsų futbolininką. Linkėjimus siuntė tokios futbolo superžvaigždės kaip portugalas Christiano Ronaldo, brazilas Kaka, ispanas Cescas Fabregasas ir kiti. „Melskimės už jį. Telaimina jį Dievas“, - „Twiter“ tinkle rašė amžino „Barcelona“ klubo priešo Madrido „Realo“ gretose žaidžiantis Kaka.

Prieš Čempionų lygos rungtynes Liono „Olimpique“ ir Madrido „Real“ futbolininkai į aikštę išėjo apsivilkę marškinėlius su užrašu „Animo Abidal" (liet. „Stiprybės, Abidali“). Liono klube E. Abidalis žaidė prieš pereidamas į „Barcelona“ komandą. 

Žinia suvienijo komandą

abidal1.jpg„Apie ligą jis mums pranešė persirengimo kambaryje. Mus tai pribloškė. Tai ko gero didžiausias sukrėtimas kokį esame patyrę. Tai blogiausias momentas, kokį kada nors teko išgyventi persirengimo kambaryje. Žinia apie jo ligą mus visus suvienijo labiau nei bet kada“, - pasakojo E. Abidalio komandos draugas „Barcelona“ komandoje Xavi.

„Bet jis buvo labai stiprus ir tepasakė: „Toks gyvenimas“. Ericas yra stiprus žmogus, psichologiškai vienas stipriausių, kokį man kada nors teko sutikti gyvenime“. 

Gegužės 3 dieną, praėjus vos pusantro mėnesio po operacijos, E. Abidalis grįžo į aikštę. Čempionų lygos pusfinalio rungtynėse su „Realo komanda, lydimas griausmingų ovacijų prancūzas į aikštę įbėgo susitikimo pabaigoje. Po pergalingų rungtynių E. Abidalis atsidūrė ant „Barcelonos“ futbolininkų rankų. 

„Man tai – nuostabi diena. Po viso to, ką teko išgyventi, jaučiausi ypatingai. Komandos draugų ir visų sirgalių palaikymas man labai daug reiškia, jaučiuosi nepaprastai laimingas žaisdamas Barselonoje“, - sakė E. Abidalis. 

Triumfas

abidal.jpg

Netrukus „Barcelona“ iškovojo Ispanijos čempionato auksą. Net 90 tūkstančių talpinančiame „Nou Camp“ stadione vykusiame čempionų pagerbime daugiausia gerbėjų ovacijų sulaukė ne „Barcelonos" superžvaigždė Lionelis Messi, ne dievinamas treneris Josepas Guardiola, o E. Abidalis. 

Po operacijos ir gydymo atsigavęs futbolininkas vis labiau stiprėjo ir gegužės 28 dieną vykusiame Čempionų lygos finale jau žaidė visas rungtynes. E. Abidalis padėjo „Barcelonai“ nugalėti „Manchester United“ ir iškovoti garbingiausią Europos futbolo klubų trofėjų. „Barcelonos“ futbolininkai dar kartą pagerbė E. Abidalį. „Etatinis“ komandos kapitonas Carlesas Puyolis kapitono raištį po rungtynių perdavė E. Abidaliui. Jam buvo suteikta garbė pirmam iškelti Čempionų lygos nugalėtojų taurę. 

„Čempionas – gyvenime ir futbolo aikštėje“, - po vėžį įveikusio E.Abidalio triumfo rašė Ispanijos laikraščiai.

 

© Įveikligą.lt

 

Rašyti komentarą


Security code  

2024 m. balandžio 16 d., Antradienis