1

Vėžys nėra neįveikiama liga. Tuo įsitikino garsi dainininkė Toni Braxton. Kai amerikietei buvo diagnozuotas krūties vėžys, ji nenutraukė savo koncertų ir toliau džiugina savo gerbėjus. 

toni braxton.jpgSuper hito „Un-Break My Heart“ atlikėjai sunkiau sekėsi kovoti su širdies veiklos sutrikimais. Dėl sveikatos problemų ir atšauktų pasirodymų T. Braxton atsidūrė ant bankroto ribos, griūva ir jos santuoka su dviejų vaikų tėvu. Tačiau ji teigia, kad „gyvenime nieko šiaip sau nebūna“.

Šlovės viršūnė ir milijonai gerbėjų 

T. Braxton laikoma viena garsiausių praėjusio dešimtmečio dainininkių. Toni dainuoti pradėjo bažnyčios chore, o vėliau kartu su keturiomis seserimis įkūrė grupę „The Braxtons“. Šeimyninė grupė nesulaukė išskirtinės sėkmės, tačiau vyriausioji iš seserų Toni atkreipė į save garsių prodiuserių dėmesį. 

Jau pats pirmasis solinis T. Braxton albumas, išleistas 1993 metais, pasiekė populiarumo viršūnę. Parduota daugiau nei 15 milijonų „Toni Braxton“ pavadinto albumo kopijų. 26 metų scenos debiutantė apdovanota net trimis prestižiniais „Grammy" apdovanojimais. Dar didesnės sėkmės sulaukė antrasis albumas „Secrets". Jo parduota daugiau nei 20 milijonų. Daina „Un-Break My Heart“ tapo T. Braxton vizitine kortele ir padėjo pasiekti super žvaigždės statusą. Žurnalo „Billboard“ duomenimis, tarp moterų dainininkių išleistų dainų, pagal perkamumą „Un-Break My Heart“ užima antrą vietą per visą istoriją. Ją lenkia tik Whitney Houston hitas „I Will Allways Love You“. 

Iš viso per savo karjerą T. Braxton pardavė beveik 50 milijonų albumų. Amerikietė laimėjo šešis „Grammy“ apdovanojimus, septynis kartus triumfavo „American Music Awards“ apdovanojimuose, šešis kartus nominuota „MTV Video Music Award“. 

Sveikata pristabdė karjerą 

toni braxton3.jpg

Nors T. Braxton albumai buvo parduodami dešimtimis milijonų, užgriuvusios šlovės naštos dainininkė neatlaikė. 1998 metais ji viešai paskelbė apie bankrotą. Skolos siekė beveik 4 milijonus dolerių. Aukcionuose buvo parduotas visas T.Braxton turtas, net prestižiniai apdovanojimai. Po metų dainininkė išsprendė teisines problemas su savo įrašų kompanija ir pasirašė naujas pelningas sutartis. Nors nauji albumai nebuvo tokie sėkmingi kaip pirmieji, jie padėjo žvaigždei susigrąžinti buvusį populiarumą. Prie jo prisidėjo ir keletas vaidmenų kino filmuose bei Disnėjaus miuzikle „Gražuolė ir pabaisa". 2006 metais T. Braxton kartu su grupe „Il Divo" įrašė dainą „The Time of Our Lives“, ji tapo pasaulio futbolo čempionato himnu ir atlikta gyvai atidarymo ceremonijoje Miuncheno olimpiniame stadione. 

Vėliau solistę pradėjo persekioti sveikatos problemos. 2007 metų rugpjūtį JAV žiniasklaida paskelbė, kad 39 metų dainininkei nustatytas krūties vėžys. Pati T. Braxton tai paneigė. „Paskleista informacija, kad man diagnozuotas krūties vėžys yra tik gandas. Po to, kai kairėje krūtinės pusėje pajaučiau nemalonius jausmus, nuėjau pasitikrinti sveikatos. Man labai pasisekė, nes gydytojai nieko nerado, mano sveikata yra puiki. Tačiau raginu visas moteris kasmet tikrintis sveikatą ir imtis visų atsargumo priemonių, siekiant išvengti šios ligos, kuri ir toliau persekiotoja tiek daug moterų“, - sakė T. Braxton. 

Netrukus sveikatos problemos vis dėl to pristabdė T. Braxton karjerą. 2008 metų balandžio mėnesį dainininkė dėl skausmo kairėje krūtinės pusėje pateko į ligoninę. Buvo pranešta, kad solistė turi problemų dėl širdies veiklos sutrikimo. Nei pati T. Braxton, nei jos atstovai apie sveikatos būklę daugiau nekomentavo. Kadangi dainininkei dar 2002 metais buvo nustatytas perikarditas – širdiplėvės uždegimas, medikai primygtinai rekomendavo nutraukti koncertus. Tuo metu T. Braxton rengė didžiulio populiarumo sulaukusius pasirodymus Las Vegase. Dainininkei teko atšaukti koncertus iki kontrakto pabaigos dar likus pusmečiui. Vėliau dėl to ji patyrė didžiulių finansinių nuostolių. 

Vėžys vis dėl to neaplenkė 

Po gydymo medikai leido pramogų pasaulio žvaigždei dalyvauti televizijos šou „Šok su žvaigžde“. Tačiau skausmai kairėje krūtinės pusėje nesiliovė, jie paaštrėjo per šokių pamokas. 2008 metų spalį jai diagnozuotas krūties vėžys. Liga buvo ankstyvos stadijos, buvo tikimasi, kad chirurginės operacijos neprireiks, dainininkei skirtas spinduliavimas ir chemoterapija. Medikai leido jai tęsti pasirodymus „Šok su žvaigžde“ laidoje. 

„Toni – tikra kovotoja. Sužinojusi diagnozę, ji buvo šokiruota ir bijojo baisiausių pasekmių. Bet gydytojai įtikino ją, kad ypatingų priežasčių nerimauti nėra, ji turi daug galimybių greitai ir visiškai pasveikti. Ji yra ryžtingai nusiteikusi. Nors kartais jos veide dar pasirodo ašaros, tai netrunka ilgai“, - apie užklupusią ligą pasakojo dainininkės giminaitis, nes pati T. Braxton su žurnalistais atsisakė kalbėti. 

toni braxton6.jpg

Po mėnesio pakartojus tyrimus, medikai pranešė, kad navikas didėja, todėl 40-etei dviejų vaikų mamai operacijos nepavyks išvengti. T. Braxton paprašė gydytojų, kad jai leistų baigti pasirodymą šou „Šok su žvaigžde“. Po to, kai žiūrovai ją išbalsavo, dainininkei buvo atlikta operacija ir pašalintas auglys. Laimei, navikas buvo nepiktybinis. 

„Liaudies išmintis teigia – nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Jeigu šokių treniruotėse nebūčiau pajautusi skausmo krūtinėje, galėjau net neįtarti apie savo ligą. Tai, kad buvau išmesta iš šou, mane išgelbėjo. Mano giminėje krūties vėžys yra gan paplitęs, nuo jo mirė mano tėčio mama. Tiek iš tėvo, tiek ir iš mamos pusės turiu tetų, sergančių krūties vėžiu. Man labai pasisekė, kad vėžį surado ankstyvos stadijos. Vėžiui nėra skirtumo, kokios tu esi rasės, ar kokio tikėjimo“, - apie ligą atviravo T.Braxton. Vėliau ji vėl atsitvėrė tylos siena, buvo pranešta tik tiek, kad operacija praėjo sėkmingai ir dainininkė pasveiko. 

Finansinės ir šeimyninės problemos 

Sveikatos problemos ir atšaukti koncertai antrą kartą karjeroje privedė T. Braxton prie bankroto. Skelbiama, kad 2009 metų pabaigoje atlikėjos skolos siekė beveik milijoną dolerių. Vienas bankų ją nori iškeldinti iš namo, nes Toni nemoka kredito įmokų. Atlikėja bylinėjasi su draudimo kompanijomis, kurios atsisakė jai išmokėti pinigus už neįvykusius koncertus, kurie atšaukti dėl sveikatos problemų. 

toni braxton4.jpg

Griūva ir aštuonerius metus trukusi T. Braxton santuoka su metais vyresniu muzikantu Keri Lewisu. Pora jau nebegyvena kartu. T.Braxton augina du vaikus - aštuonerių Denim ir šešerių Diezel. Jaunesniajam sūnui diagnozuotas autizmas – vystymosi raidos sutrikimas. Apie vaiko negalavimus T. Braxton viešai pripažino koncerto metu, kai dainuodama sūnui skirtą dainą, ji scenoje apsiverkė. 

Nepaisydama užgriuvusių sunkumų, garsi dainininkė atnaujino aktyvią karjerą. T. Braxton pasirašė sutartį su nauja įrašų kompanija. Į didžiąją sceną grįžtanti atlikėja po penkerių metų pertraukos įrašė naują albumą „Pulse“. Jo prezentacija numatyta 2010 metų pradžioje. Pernai T. Braxton gerbėjai jau galėjo išgirsti pirmąją naujojo albumo dainą „Yesterday“.
 

© Įveikligą.lt

 

Rašyti komentarą


Security code  

Komentara  

#1 auguste 2012-03-21
kas uzime zvaigzdes jutn vieta
Quote
2024 m. gegužės 28 d., Antradienis