0

Mūsų ekranuose vėl galime išvysti filmo „Nusivylusios namų šeimininkės“ herojų intrigas ir istorijas. Tikriausiai puikiai pažįstate paslaptingąją ir tvirtą jaunųjų herojų kaimynę ponią McCluskey, kurios vaidmenį atliko prestižinių Emmy apdovanojimų laureatė aktorė Kathryn Joosten. 

Visai neseniai šiai aktorei diagnozuotas plaučių vėžys, tačiau K. Joosten nežada pasiduoti ir tikina kovosianti tiek, kiek reikės.

Pasaulis iš po kojų slydo antrą kartą

69-erių metų aktorei jau teko grumtis su plaučių vėžiu prieš aštuonerius metus, o prieš kelias dienas ji prodiuseriams pranešė naujieną, kad yra priversta trumpam atidėti filmavimus dėl intensyvaus gydymo, kurį jai paskyrė gydytojai. „Jie mane suprato ir aš jiems leidau papasakoti mano istoriją, juk žmonėms įdomu viską žinoti“, - juokauja aktorė.

Prieš dvi savaites K. Joosten buvo atlikta kasmetinė sveikatos patikra ir jos metu gydytojai pastebėjo pakitimus plaučiuose. „Aš jaučiausi taip, tarsi pasaulis slystų man iš po kojų, - pasakoja aktorė apie savo būseną po to, kai sužinojo, kad vėžys sugrįžo. „Aš verkiau penkias dienas iš eilės“, - neslepia ji.

joosten.jpgIškart po žinios apie atsinaujinusį vėžį, aktorei teko dalyvauti susitikime, kuriame dalyvavo per 600 žmonių norinčių išgirsti padrąsinančių žodžių kaip kovoti su vėžiu ir įgyvendinti savo svajones. Dar nespėjusi susitaikyti su diagnoze, ji jau turėjo kalbėti apie drąsą kovojant su šia liga. „Gal man to reikėjo, man reikėjo sukrėtimo ir padaryti tai, kas vėliau man turės didžiulį poveikį“, - žurnalui „People“ pasakojo K. Joosten.

Vėžio nenusipelnėme nei vienas

Aktorė neslepia, kad iki 2001 metų, kuomet pirmą kartą jau buvo diagnozuotas plaučių vėžys, ji buvo „tikra rūkalė“, bet iš kart po žinios apie ligą, K. Joosten metė rūkyti. Tačiau aktorei sunkiau buvo susitaikyti su visuomenės nuomone, kad rūkaliai plaučių vėžio nusipelno, nes rūkydami puikiai žino, kad tabako gaminiai gali sukelti plaučių vėžį.

„Kai manęs paklausia, ar aš rūkau, aš atsakau taip, nes Betty Davis (red. pastaba - garsi aktorė) pasakė, kad tai daryti labai malonu. Taip, aš tai darau, nes tai daro visi ir visur. Aš rūkau, nes tabako kompanijos prideda visokių priedų į cigaretes, kad jos būtų dar patrauklesnės. Taip, aš esu viena iš tų prakeiktų pamišėlių, bet niekada negalima sakyti, kad kažkas nenusipelnė sirgti vėžiu“, - sako K. Joosten.

Turi daug planų

„Kai kurie žmonės Holivude mane laiko tinkančia pusamžės moters ir priemiesčio namų šeimininkės vaidmeniui, kuris vertas Emmy apdovanojimo, tačiau aš niekada neatsisakau savo svarbiausių planų ir svajonių gyvenime. Tai siekiu ir sieksiu įgyvendinti“, - sako aktorė.

Savo darbo karjerą K.Joosten pradėjo ne kaip aktorė, o kaip psichiatrijos seselė vienoje Čikagos ligoninių. Čia ji susipažino su savo būsimu vyru psichiatru su kuriuo susilaukė dviejų berniukų. Tačiau neilgai trukusią santuoką sugriovė vyro polinkis alkoholiui. Su dviem sūnumis prispausta gyvenimo sunkumų, ji nutarė neatsisakyti dar vaikystėje puoselėtos svajonės tapti aktore ir pradėjo lankytis gimtojo miestelio teatro trupėje. Pavadinusi tai antruoju gyvenimo šansu, ji pradėjo įgyvendinti savo planus, kuriems buvo nelemta išsipildyti - anksti mirė Kathryn motina. Po skyrybų su vyru, nusprendusi sekti paskui savo svajones, ji dirbo įvairiausius darbus - nuo kaimynų namų dažymo iki miestelio parduotuvės pardavėjos. Tačiau jai pavyko - pasimokiusi mėgėjų teatre, ji gavo pasiūlymą atvykti į Čikagoje esančio pusiau - profesionalaus teatro trupę. Toliau sekė eilė įvykių, kurie padėjo K. Joosten tapti televizijos ir kino žvaigžde.

Įdomu tai, kad K. Joosten pradėjo filmuotis ir buvo pamėgta kino prodiuserių būdama 42 metų.

Aktorė filmavosi TV ir kino filmuose, kurie gerai pažįstami ir Lietuvos kino mėgėjams: „X Failai“, „Mano vardas Erlas“, „Vilas ir Greisė“, „Malkolmas vidurinysis“, „Grey anatomija“ ir „Gilmoro merginos“. 

Nori būti vėžiu sergančių žmonių ambasadorėmis

marcia-cross-677x1024.jpg

marcia-cross-tom-mahoney-wenn.jpg

Kad kiekvienas esame daugiau ar mažiau susidūrę su vėžiu, nori pasakyti ir filmo „Nusivylusios namų šeimininkės“ autoriai. Jų manymu, reikia griauti tam tikrus mitus susijusius su vėžiu ir juo sergančiais žmonėmis. 

Su vėžiu teko susidurti ir dar vienai šio filmo aktorei Marcijai Anei Cross. Neseniai ji tapo kasmetės „Odos vėžys pasiglemžia draugus“ kampanijos, skirtos skatinti odos vėžio prevenciją ir diagnostiką, atstove. „Mano šeimoje du žmonės sirgo melanoma, todėl noriu, kad visuomenė būtų kuo daugiau informuojama apie odos vėžį. Kadangi liga buvo anksti diagnozuota, mano pusseserė ir senelis ją įveikė, tačiau daugelį žmonių ši liga nugali“, - sakė ji.

Tačiau Marcia nutyli, jog jos mylimasis, aktorius Richardas Jordanas, prieš keliolika metų mirė nuo auglio galvos smegenyse, o jos sutuoktinis Tomas Mahoney šiuo metu gydomas nuo onkologinės ligos. Pasak bičiulių, Marcia stengiasi išlikti optimistė, nes tai įkvepia jos vyrą kovoti su liga. 

„Man plyšta širdis, kai pagalvoju. Jie tiek nedaug laiko kartu ir jis turi pamatyti,kaip auga jų vaikai. Jo laukia didelis mūšis“, - sakė aktorės mama Janet Cross. „Aš tikiuosi, kad jiems padės jų meilė“, - sako ji. 

Marcia ir Tomas susituokė 2006 metais ir augina dvynukes dukrytes – Eden ir Savannah. 

Aktorė Felicity Huffman vaidinanti nusivylusią namų šeimininkę Lynette Scavo, kuri serga krūties vėžiu, gyvenime su šia liga asmeniškai nesusidūrė, tačiau sako, kad reikia apie šia ligą kalbėti ir padėti žmonėms, kurie serga. 

lynette plika2.jpgUž sergančios Lynettės vaidmenį ji apdovanota Emmy prizu už pagrindinės aktorės vaidmenį komedijoje. Žurnalistai dažnai užduoda filmo prodiuseriams klausimą, ar galima komedijoje pritaikyti skausmą ir baimę išgyvenančios herojės prototipą? Jų atsakymas - taip, galima, nes Lynettes liga priešpastatoma kitai herojai, kurios vaidmenį atlieka gražuolė aktorė Eva Langoria. Ji didžiausia nelaime laiko susitikti vakarėlyje kitą moterį su ta pačia suknele, nusilaužti nagą ar tai, kad niekaip negali pasirinkti vyro verto jos meilės. 

„Norime pasakyti, kad jos liga yra daug svarbiau ir juokingai atrodo ne tai, kad ji stovi akistatoje su mirtimi, bet tai, koks yra kitų žmonių požiūris į šią ligą“, - sako filmo kūrėjas Marcas Cherry. 

Pati F. Huffman šiam vaidmeniui atsisakė plaukų, sakydama, kad taip išreikš palaikymą vėžiu sergančioms moterims, tačiau žiniasklaida iškėlė dar vieną klausimą, kuris iki šiol nėra atsakytas - ar gali būti, kad pati aktorė serga vėžiu? Aktorė į šį klausimą neatsako, tačiau mielai dalyvauja renginiuose skirtuose surinkti lėšų plėtoti krūties vėžio tyrimus, susitinka su šia liga sergančiomis moterimis. 

Huffman ištekėjusi už aktoriaus William Macy, augina dvi dukras Sofia Grace and Georgia Grace.
 

© Įveikligą.lt


Skaitykite daugiau:

Ar Marlboro kaubojus mirė nuo plaučių vėžio?

Kas yra plaučių vėžys?

Vėžio tipai A-Z

 

Rašyti komentarą


Security code  

2024 m. gegužės 28 d., Antradienis