0

ysalinBirželio 22 dieną gimusi 3,7 kilogramo mergaitė Ysaline tapo didele laime ne tik tėvams, bet ir Prancūzijos medikams. Prieš kelerius metus mergytės mama Rachel Barbier grūmėsi su agresyvios formos kraujo liga, kuria moteris sirgo dar nuo vaikystės. 

Moteriai buvo persodinti kaulų čiulpai ir taikoma intensyvi chemoterapija. Po šių procedūrų 23-erių metų Rachel būtų likusi nevaisinga, tačiau ji sutiko, kad prieš chemoterapiją medikai paimtų kiaušidžių audinio ir užšaldytų skystajame azote. Kai moteris įveikė kraujo ligą, Limožo universitetinėje ligoninėje kiaušidžių audinys jai buvo įsodintas ir sėkmingai prigijo. O po pusmečio R. Barbier natūraliai pastojo ir susilaukė Ysaline.

„Atsižvelgiant į mano sveikatos problemas, aš neturėjau ko prarasti,“ - sako R. Barbier. Ji su vyru pastojimą ir mergytės gimimą laiko didžiausiu stebuklu. 

Po procedūros, kai užšaldytas kiaušidžių audinys persodinamas atgal, pasaulyje iki šiol yra gimę tik šeši vaikai, trys – po apvaisinimo mėgintuvėlyje. Ysalin yra pirmasis kūdikis Prancūzijoje, gimęs tokiomis sąlygomis. Medikai džiūgauja, kad šis postūmis medicinoje tampa paskata padėti ir kitoms sunkias ligas bei jų gydymą patyrusioms poroms susilaukti vaikų.
 

Parengta pagal TV5, Le Parisien informaciją

 

Rašyti komentarą


Security code  

2024 m. gegužės 28 d., Antradienis