3

Garsus Lietuvos futbolininkas Edgaras Jankauskas neliko abejingas LNK televizijos organizuotai „Gerumo dienai“. E. Jankauskas padėjo išpildyti vėžiu sergančio dvylikmečio Martyno svajonę žaisti futbolą.

Martynas žaidė futbolą ir viliasi kuo greičiau vėl apsivilkti futbolininko marškinėlius 

jankauskas ir martynas.jpgmartynas su mama.jpgDvylikametis Martynas prieš pusmetį žaisdamas futbolą su draugais pastebėjo keistas dėmes ant kūno. Parbėgęs namo pasipasakojo mamai. Ji nuvedė berniuką pas gydytojus ir atlikti tyrimai nustebino šeimą - Martynukui kraujo vėžys. Nuo to laiko jis ištisas dienas ir naktis leido ligoninėje, neseniai pradėjo vaikščioti. Tačiau labai nori ir vėl bėgioti su draugais kieme ir būti sveikas.

LNK „Gerumo dienos“ kūrėjai kartu su futbolininku Edgaru Jankausku aplankė Martynuką jo palatoje. Svečiai užgriuvo prieš pat alinantį chemoterapijos seansą. 

Lietuvos futbolo federacijos vardu, sportininkas suteikė Martynui galimybę kartu su tėvais vykti į Lietuvos rinktinės treniruočių stovyklą ir pažaisti kartu su geriausiais Lietuvos futbolininkais. O, kad Martynukas pasveikęs galėtų treniruotis, futbolo žvaigždė padovanojo jam originalią Lietuvos rinktinės aprangą.  

E. Jankauskas tikisi, kad tokių akcijų Lietuvoje daugės 

jankauskas2.jpg33 metų E. Jankauskas, pats auginantis du sūnus - Edgarą ir Eriką, viliasi, kad tokių akcijų Lietuvoje bus dar daugiau ir tikina, kad ateityje mielai prisidėtų prie jų įgyvendinimo. „Esu žaidęs daugelyje Europos valstybių, ten sportininkai labai dažnai lanko sergančius vaikus. Tokios akcijos labai reikalingos, nes susitikimai su garsiais sportininkais vaikams padeda sunkiu metu ir ilgam išlieka jų atmintyje“, - svetainei www.iveikliga.lt sakė E. Jankauskas.  

- Ar ilgai teko įkalbinėti dalyvauti šiame renginyje?

- Tikrai nereikėjo įkalbinėti, nes čia toks renginys, kuriame privalai dalyvauti. Gali atsisakyti kitokio pobūdžio renginio ar vakarėlio, kur vyksta linksmybės. O čia susiję su sveikata. Tokios akcijos - sveikintinas dalykas. Tu gali sergantį vaiką nors trumpam atitraukti nuo blogų minčių. Gal kai kam matyti sergančius vaikus nėra pats maloniausias dalykas, bet jiems reikia padėti. Sakau atvirai, man net nekilo klausimų, ar prisidėti prie šios akcijos. 

- Kokie jausmai apėmė, pamačius vėžiu sergančius vaikus?

- Atvirai - tai buvo graudu. Belieka tikėtis, kad visi tie vaikučiai pasveiks. Niekas nuo tokių ligų neapsaugotas. Vaikai patys pasakojo, kad viskas buvo gerai, o vieną dieną tai atsitiko. Tai gali paliesti bet kurį mūsų. 

- Ar buvo sunku tvardyti emocijas, gal vyrams sunkiau nei moterims, nes vyrai gėdijasi ašarų?

- Emocijos visada yra, nesvarbu ar tu vyras, ar moteris. Bet tokiu momentu tu negali apsiverkti. Vaikas mato tavo reakciją. Jeigu parodysi nusivylimą, tai vaikui jo liga atrodys dar baisesnė. Mamos juos stengiasi apsaugoti, nesako kokia ta liga yra baisi. Todėl ir tu bendraudamas su jais, negali parodyti silpnumo. 

- Ar tau žaidžiant užsienio klubuose teko dalyvauti panašiose akcijose?

jankauskas3- Labdaros akcijos vyko kone visose šalyse, kuriose man teko žaisti. Su komandos draugais gan dažnai lankydavome vaikus ligoninėse. Prancūzijoje buvome ligoninės skyriuje, kuriame gydomi labai sunkiai sergantys vaikai. Panašios akcijos buvo rengiamos ir Portugalijoje, Belgijoje, Škotijoje. Manau, kad ir Lietuvoje būtina rengti tokias akcijas. Vaikai mėgsta sportą, jie žiūri rungtynes per televiziją ir žino sportininkus. Jiems yra labai įdomu susitikti su žvaigždėmis. Iniciatyvą turi rodyti ir patys sportininkai. Tu sugaišti vos pora valandų, o vaikams įspūdžiai lieka visam gyvenimui. 

- Ar pats sutiktumei ir ateityje dalyvauti panašiose akcijose?

- Be abejo, tikrai sutikčiau. Galėčiau pramoginių renginių atisakyti, visokių atidarymų ceremonijų ar pan. O tokios akcijos yra labai reikalingos. Čia viskas yra nuoširdu. 

- „Gerumo dieną“ buvo surinkta daugiau nei 3 milijonus litų, ar nenustebino toks žmonių dosnumas ekonomikos krizės metu?

- Tai tikrai sveikintinas dalykas. Žmones sutelkė tokia akcija, nes surinkta tikrai daug pinigų, kurie palengvins sergančių vaikų dalią. Reiktų visiems nuoširdžiai padėkoti, ir aukojusiems, ir organizatoriams.

- Ar pats aukojai „Gerumo dienai“?

- Paaukojau. Skambinau ir aš keletą kartų. 

 

LNK nuotraukos

© Įveikligą.lt

 

Rašyti komentarą


Security code  

Komentara  

#3 dangus 2009-03-25
Martynai mes visi su tavim!
Quote
#2 alma 2009-03-24
sis zmogus tikrai turi sirdi martynai patikek viskas bus gerai
Quote
#1 daiva 2009-03-24
saunuolis tas jankauskas. vaikuciams tikrai liks visam gyvenimui tokios grazios akimirkos. Esu isitikinusi, kad vaikutis gavo daugiau jegu sveikti. Sveik, Martynuk, mes ateisim i stadiona, kada Tu zaisi uz Lietuvos rinktine!!!!!
Quote
2024 m. gegužės 28 d., Antradienis