Vėžio tipai A-Z
Smegenų vėžys
 

Centrinės nervų sistemos navikai, kaip ir kitų sistemų ar organų navikai, gali būti piktybiniai ir gerybiniai. Pagal savo kilmę yra išskiriami navikai, kurių ląstelės yra smegenų audinio ląstelių kilmės - glialiniai, bei iš kitų smegenų struktūrų - neglialiniai. Taip pat smegenų navikai gali būti skiriami į pirminius ir antrinius, pagal vystymąsi. Jei navikas vystosi iš smegenų ląstelių, jis yra pirminis. Jei navikas „atkeliauja" iš kitų organų - antrinis.

 

Simptomai. Centrinės nervų sistemos naviko simptomai priklauso nuo to, kurioje smegenų dalyje jis auga. Smegenų navikai sukelia simptomus  nuo galvos skausmo  iki insulto. Jie sukelia ir daugybę neurologinių sutrikimų.  Kai kurie smegenų navikai ilgą laiką nesukelia jokių simptomų, todėl juos nustatyti anktyvojoje stadijoje ypač sunku.

 

Galvos skausmas. Galvos skausmas - dažniausias simptomas. Tiesa, daug žmonių "kankinasi" su galvos skausmais, tačiau auglys galvoje jiems negresia.  Galvos skausmas, kurį sukelia galvos smegenų navikai, gali reikštis skirtingai ir priklauso nuo vietos, kurioje jis esti ar kitų reiškinių:

 

  • Blogumas pabudus ryte,
  • Stiprus skausmas, bet ne migrena, kylantis tuo metu, kai žmogus miega ir taip pat yra lydimas mažiausiai poros simptomų (pvz., vėmimas ar sumišimas),
  • Gali būti arba gali nebūti pulsuojačios vietos jausmas, priklausomai nuo vietovės, kurioje yra navikas,
  • Skausmas lydimas dvejinimosi akyse, silpnumas arba kūno dalių nutirpimas,
  • Kaklo skausmas.

 

 

Virškinimo trakto sutrikimai Virškinimo trakto simptomai, įskaitant pykinimą ir vėmimą, ypač pasireiškia vaikams serganties smegenų vėžiu.

 

Traukuliai. Traukuliai gali atsirasti  15 - 95% pacientų, priklausomai nuo to, kurioje vietoje yra navikas.

 

Kartais reikštis ligos simptomai, susiję tik su psichikos pokyčiais, kurie gali būti tokie:

 

  • Atminties praradimas
  • Pablogėjęs dėmesingumas
  • Problemos kalbant,  sunku reikšti mintis, argumentuoti nuomonę ir pan. 
  • Padidėjęs mieguistumas

 

Tyrimai ir diagnostika: Pradžioje atliekamas pilnas klinikinis neurologinis ištyrimas, diagnozė patikslinama, atlikus galvos smegenų kompiuterinę tomografiją ar galvos smegenų magnetinio rezonanso tomografiją. Kartais, jei diagnozė nėra pilnai aiški, papildomai naudojama kontrastinė medžiaga, išryškinanti galvos smegenų atskiras struktūras bei esančio naviko ribas.Galvos smegenų magnetinio rezonanso tomografija yra ypač jautrus diagnostinis metodas, šio tyrimo metu taip pat galima taikyti kontrastinę medžiagą, kuri išryškina galvos smegenų vaizdus.Be šių pagrindinių neinvazinių diagnostikos metodų taip pat gali būti ligoniui atlikta elektroencefalografija (tyrimas, kurio metu registruojami elektriniai galvos smegenų potencialai), akių dugno tyrimas - įvertinama, ar nėra galvos smegenų pabrinkimo požymių.

 

Gydymas:  Pagrindinis galvos smegenų gydymo būdas yra chirurginė operacija. Chirurginis galvos smegenų auglių šalinimas taikomas, kai auglys yra išoriniame galvos smegenų paviršiuje ar, kai auglio pašalinimas iš gilesnių galvos smegenų dalių nesukelia ryškesnių neurologinių sutrikimų nei juos sąlygoja pats navikas. Kartais chiruginio gydymo nepakanka, nes ne visas auglio ląsteles tokiu būdu galima pašalinti, tuomet papildomai taikomas spindulinis gydymas bei chemoterapija. Šių gydymo metodų tikslas - pašalinti likusias auglio ląsteles, jas apšvitinant jonizuojančios radiacijos spinduliais ar paveikus cheminėmis medžiagomis, sukeliančiomis auglio ląstelių dauginimosi sustabdymą.Be šių gydymo priemonių, kuriomis siekiama pašalinti patį auglį, taikomos gydymo priemonės, kurios veikia naviko sąlygotus simptomus: kortikosteroidai, prieštraukuliniai vaistai. Dažniausiai traukulių priepuolių, sąlygotų galvos smegenų auglio, gydymui taikomas karbamazepinas, fenitoinas, valproinė rūgštis.

 

 

Informacija parengta pagal www.sveikas.lt, American Brain Tumor Association www.abta.org

 

 

 

Vėžio tipai A-Z

 

 

Komentarai (96)add comment

Parašė Justina , 2016 - 02 - 04

Sveiki norejau pasiteirauti ar galvoje gali buti ne vienas, o keli navikai? Ar ten ne navikai o guzeliai tik jei ju ne vienas?


Parašė tomas , 2015 - 10 - 16

Man yra guzas galvoja gal kas zinote kas tai?


Parašė Rokas , 2015 - 08 - 24

Sveiki, jauciu stiprius skausmus galvos kairiajame sone, taip pat skauda kairiaja ausi. Gal kas nors zinote kas tai galetu buti?


Parašė Mantas , 2015 - 07 - 27

man tai visai pzd skauda jau nuo mazens
jau gerus 12 metu skauda

gal kas gali man padeti

Fb: Mantas Mantas Mantas

gmail: MantasKucinkas50@gmail.com

help me


Parašė dalia , 2015 - 05 - 27

ar gali buti smegenu vezys ir po aperacijos isemus nustatyti net 3 stadyjas


Parašė GERDA GERDA , 2015 - 05 - 06

MAN SPAUDZIA PAKAUSI,BUVO 1 NUALPIMO PRIEPOLIS IR TUO METU METO DAR SAVAITE I DESINI SONA,NUKRENTA SPAUDIMAS,PAKANKA NEPATOGIAI ISLIPT IS LOVOS,TA PRASME STAIGIAI ISKART VEL SPAUZIA IR SKAUDA PAKAUSI ATSIRANDA PYKCIO PRIEPUOLIAI,TAIP 2 SAVAITES TD PRAEINA IR VEL SIS DALYKAS UZEINA 2,3 SAVAITES,PADEDA PHEZAMAS,DUODA DEGUONES TAI NORS GALVA NE TAIP SUKASI,NETURIU MINCIU KAS YRA NEI AS NEI MANO DAKTARAI ITARIA GAL PROLAKTINOMA GAL IS CE SULAUKSIU KOKIOS VERSIJOS,TIKIUOSI


Parašė Arturas Podlipskis , 2015 - 04 - 11

Sveiki, man skauda desne galvos puse ir prie ausies kauselio yra mazas guziukas man jo visiskai neskauda gal galit patart ka daryt ir ar cia gali but koks nepyktibinis auglys?


Parašė r.k. , 2015 - 03 - 23

laba diena, gal ir kvaila cia rasyt, nes atsakymas aiskus (apsilankyt pas daktara) bet istiesu bijau isgirst kazka blogo.. zodziu jau kuris laikas nuolat skauda galva, buvau pas daktara, pasake jog greiciausiai tai migrena, vaistai padeda tik keliom valamdom, pabundu naktim is skausmo, pykinimas kartais pasireiskia, bet kai skausmas itin didelis, pries kelias dienas draugas uzciuope guziuka galvoje, tikrai pasidare neramu...


Parašė Monikita , 2015 - 03 - 21

Man 14 metu esu panele.
Ar man gali but vežys?
Skauda smilkinius ir stiprus skausmas niekas nepadeda. Bijau to .


Parašė Bijokle , 2015 - 03 - 16

Ar gali 13-metei mergaitei buti smegenu vezys?
Man skausta galva, jauciuosi pavargus, labai karsta.
Ar gali buti smegenu vezis pvz, nuo telefono ausiniu?


Parašė liudinti , 2015 - 02 - 05

Sveiki mano vyrui 4 stadijos smegenu vezys jis jau 3 menesei po operacijos jau baige svitinti taciau dabar jam su kiekviena diena vis blogeja sunku matyti mylima silpstanti, jis niekada nesirgo ligoninej negulejo o kai atsigule degnoze tokia metai gal du bet tiek nesulauks saugokit sveikata visi o ne forume klauskim


Parašė lenis , 2015 - 01 - 07

Sveiki man jau trece diena pulsuaje galvos kairysis smilkinis ar galit pasakyti kas galėtų but


Parašė Henrikas , 2014 - 11 - 03

Ble žmonės, ką jūs čia rašinėjat. Svaigsta galva, skauda, purt,o vemia ir dar klausia kas man gal sergu. Niekas forumuose nepasakys kas jums, neklausinėkit kvailų klausimų. Pas gydytoją eikit, pasidarykit MRT.
Pas mano vaiką auglys, aš ieškau bet kokios informacijos kaip su tuo kovoti. Bet čia tik randu verksniu kompaniją, kuri daugiau nieko nežino, kaip tik komentaruose savo negelevimus dėstyti.
O mano istorija tokia. 1,5 m. vaikui nustatė auglį (nedidelio kiaušinio dydžio) smegenėlėse. Pagrindinis simptomas buvo, kad vaikas staiga sužvairavo, dar buvo vaiko koordinacija sutrikusi, bet gydytojai į tai dėmesio neatkreipė. Buvo nuspręsta operuoti, nes per didelis ir pavojingas. Po diagnozavimo už 2 sav. buvo išoperuotas. Rega atsistatė iš kart, reabilitacija ėjo sklandžiai. Vaikas smagus, nelabai stiprus ant kojų (koordinacija), bet pradėjo kalbėti, žodžiu nelabai skiriasi nuo sveikų. Po 1,5 m. MRT parodė, kad išoperuota vieta švari, kol kas ataugimo nėra, bet rado kitą bėda, pasirodo, kad yra kitas židinys, smegenų kamiene, kol kas mažas ir reikia stebėti. Tai ne metastazė, bet iš retų atvejų, kai būna ne vienas židinys. Išoperuotas navikas buvo piktybinis, 1 stazės. Taigi mažiukui problemos nesibaigė, dabar bus stebimas, po 8 mėn. kartos MRT. Gydytojas sakė, kad spinduliuote ir tuo labiau chemija neveiksminga.


Parašė Aliona , 2014 - 10 - 09

Sveiki,man jau senokai yra toks pulsuojancios vietos jausmas kaireje galvos puseje,ir ausyje buna saudo gan daznokai,bet skausmu jokiu nebuvo,mano spaudimas visada buvo labai zemas...neperseniausiai sirgau nerimo sutrikimu,bet dabar lyg ir neblogai jauciuosi,tik jauciu vel pradedu po truputi ieskoti sau ligu,pasakykit ar verta nerimauti?!


Parašė lukas , 2014 - 09 - 26

laba diena man ant galvos po oda yra gumbas norėjau pasiklausti ar auglys ar ne


Parašė Rita , 2014 - 09 - 25

Labas! Man siu metu pradzioje pradejo galva labai skaudet, atrode, kad plysta, tai nuvaziavau i ligonone, padare MRI su kontrastu ir pasake, kad galvoj yra auglys (man 40 m.). Nezinau ka toliau daryt, nes pas gydytoja buvau (JAV), tai tas net neisklause kas yra, tik nuo galvos skausmo vaistu prirase, kai galvos skausmas ne pagrindine problema man, nes jau ne toks baisus kaip pries tai. Nusivylus as gydytojais, retas kuris isklauso. Jo, auglys veikia, depresuoju, atklysta kazkokie seni prisiminimai, nesusije su niekuo blogu, bet yra ziemos ir salcio baime, kartais pradingsta samone ir atmintis. Is operacijos nieko geru negalima tiketis, zmogus tik invalidas ir nepilnavertis liks, tai kam to reikia. Norejau suzinot, ar labai skausmingas ligos procesas ir kiek ilgai tenka tokiems pacientams gyvent?


Parašė Diana , 2014 - 08 - 05

Sweiki. Jau daugybe menesiu lankausi ligonineje,tyrimai tyrimai ir nieko naujo nesuzinau tik kad esu sveika,,,,,, nesuprantu,,,,viskas prasidejo nuo auksto kraujospudzio 190\110 pries metus. Veliau viskas kartojosi ir rytais skaudedavo galva, papikindavo, budavau nuvargusi po miego. Vis dazniau skausmas daznejo ir stiprejo o kraujospudis taip pat pakildavo, vaziuodavau i priimamaji, o is ten eidavau pas seimos gydytoja ir vel tyrimai nuo galvos iki koju ir ta pati istorija kad esu sveika,,,, Siuo metu jauciuosi prastai, nes pradejo stipriai dauzytis sirdis ,tirpti ranku plastakos ir kojos, pakyla kraujospudis,jauciuosi lyg tuoj griusiu ir nebeatsikelsiu,,,,po tokio priepulio plese krutine skausmas o kai vykdavau i priimamaji suleizdavo kazkokiu vaistu ir namo,,, daznai naudoju kaptokrili, naktimis pries priepuoli negaliu uzmigti ir vel tas pats per ta pati,,,, buna dar kad skauda akis, pykina ir skauda galva nuo pakausio link smilkiniu,,,Nebezinau kur kreiptis ir ka daryti, manau reiketu magnetinio galvos rezenanso.....


Parašė saulius , 2014 - 07 - 23

Laba diena. Norejau pasiteirauti. Kokia savaite laiko vis minimalei skaudeno galva kai ja pajudindavau, kazkas jautes ausyje, ir kaklo srityj, toks vaizdas kaip tonziles padidejusios.. Po savaites viena diena labai sustiprejo ausies skausmas, paraudo minimaliai patino.. kita diena zaibiski skausmai galvoje, na skausma pakeliu, bet net tekdavo prisest nuo tokio skausmo.. sen jau geriau bet vistiek galva judindamas jauciu skausma, ausis taip pat, dabar lyg tos pacios puses ir akis pradejo prasciau matyt, toks net jausmas kad ta puse kartais minimaliai aptirpsta.. buvau pas daktare, tai apziurejo kaip iprasta pas mus, isgerk aspirino praeis, bet cia ne is tolo nekvepia aspirinu.. nebuvo jokiu vemimu ar svaigimo. Norejau pasiklausti ar gali sitie simptomai darytis del ausies uzdegimo, ar kazkuo cia kvepia rimciau?


Parašė viktorija , 2014 - 06 - 25

sveiki.man 28metai jauciu nezmoniskus galvos skausmus smilkyniuose jokie vaistai nepadeda pykina vemiu kai skauda.skauda ir aki.buna kad prabundu is skausmo nakti.buna atsikeliu su skaudancia galva.o skausma nesvietiskai ziaurus


Parašė Greta , 2014 - 06 - 24

Ji įmanoma pagydit? kur? kaip? kada? nesvarbu, pinigai nera problema, tik man reikia tai būtinai sužinot, klauskit kieno nors nes tai man yra svarbu (smegenu vežys, 4 stadija)Parašė Kamilė , 2014 - 06 - 22

Sveiki ,as dar paaugle .Man jau mazdaug apie puse metu gal daugiau skauda galva ,kartais skausmas budavo smarkus o kartais seniau tik silpnas. Buvo aprimes smarkus ir skaudedavo gal tik i savaite karta taip tesesi menesi laiko ,bet dabar vel paumejo ir skaudas lydi labai smarkus ,galvos viduryje ir uzpakalineje dalyja. Taip pat lydi ir kiti simptomai .Puse mokslo metu pragulejau namuose ,nes sirgau visokeis gipais ir virusais ,vos pasveikdavau ir vel susirgdavau .Dabar daznai pykina ,jauciu bendra nuovargi nors esu pilnai issimiegojus po jokios veiklos fizines dar net nebuna pietu o jau bunu pavargus.Silpnumas yra ,sunku net vaikscioti kartais ,nes esu pavargus.Daznai turiu isikibti i kanors ,nes vaizdas susilieja ir pradeda lyg viskas suktis irpati neveatlaikau pusiausvyros.Beveik kiekviena karta taip nutinka kai atsistoju nors pasedejus 5 min. Atmintis smarkei pablogejo ,sunku atsiminti elementariausius dalykus ,ka veikiau pries pora h turiu gilei pakapstyti galvoje .Neina gerai sneketi ,nes suklystu nors anksciau to nebuvo.Neina sukaupti demesio.Skauda kakla ,nutirpsta retkarciais buno dalys.Taip pat ant ranku yra mazi raudonuos spalvos taskeliai,storis gal 0,1mm na dar tik 10 ju yra ,bet issilaike jau yra daugiau kaip puse metu ir dabar padaugejo ju. Kaip manote kokia liga as sergu ?


Parašė kajen , 2014 - 04 - 14

I've just red all the comments above assuming you guys are so devastated bout your symptoms. That just symptoms not an illness. Please don't take me wrong but that info spreads all around back and forward. We do threaten to each other. Sometimes it looks like you want to be really ill. One day you wake up and feel the same you red online yesterday. Don't you just agree it is the same shit then you're not hungry but people surrounding you are eating making you feel hungry!


Parašė Karolina , 2014 - 03 - 26

Gintare, siandien pastebejau kad pas mane irgi toks pats atsirado, nesuprantu nei kas cia nei ka daryti.. :/


Parašė Gintarė , 2014 - 03 - 25

Sveiki man 23 metai, turiu pakaušyje kaip kaulą kaip guziuka kurį skauda it skausmas pereeina į ausis, skausmas toks lyg spaustu.. Gal kam taip buvo?


Parašė Roberta , 2014 - 03 - 11

Kira norejau paklausti nesikreipet i daktrarus ?


Parašė kira , 2014 - 02 - 28

laba diena norejau suzinoti kas man galetu buti,swaigsta galv jau ilgokai raibuliuoja akyse ,nesiorentuoju aplinkoje atrodo sedziu as cia ar nea,i galva eina visokios mintys negaliu normaliai susikaupti ,atrodo lyg sapnuoju viskas netikra


Parašė Nesvarbu , 2014 - 01 - 18

As esu neepilnamete bet man vis dazniau skauda galva lyg kas kas ten pypsetu as mamai nesakiau nes bijau ar tai gali buti kokia liga?


Parašė Arnas , 2014 - 01 - 05

sweiki man galvoje acirado mazas guziukas raudonas ka daryti sakiau tevams pasake man kad tai karpa ar sumusimas arba pusle ar tai galetu buti smegenu auglys?


Parašė Mantas , 2013 - 12 - 20

Labas. mano tėčiui jau keletą mėnesių svaigdavo galva. Bet pasportuodavome, viską. Nors anksčiau eidavo labai vėlai miegoti, jau apie 11 valandą užsnūsdavo, nors dirbdavo ir ne kiekvieną dieną, o išsimiegodavo gana ilgai. Neturėdavo didelio entuziazmo, sunku buvo susikoncentruoti...Paskui galvos svaigimas stiprėdavo, bet tik trumpam laikui, bet turėdavo prisėsti, nes galėdavo išvirsti iš kojų... Vieną naktį beveik nemiegojo, gėrė tris tabletes nuo galvos skausmo, o sekančią dieną pragulėjo su dideliu skausmu ir svaigimu. Kol galiausiai iki vonios nuvesti reikėjo. Ir jau kalbėjo sunkiai, nebesiorentavo. Išvežė su greitąją, gal, svarstėm, reikia pastatyti lašelines ir padės, nes vienai pažįstamai panašiai buvo... Bet pasirodo, jam jau INSULTAS buvo ir nustatė smegenų auglį 4.9 cm skersmens. Dabar jau išoperavo, NUOSTABUS gydytojas Šilkūnas Klaipėdoje. Kiek sakė, tai piktybinis auglys, bet laukiame išsamių rezultatų. Užuojauta visiems, susiduriantiems su panašiomis ligomis!!!


Parašė Aurimas , 2013 - 12 - 16

Prie to pačio apie kanapių aliejų:
http://www.youtube.com/watch?v=0QBlvCPeMwc


Parašė Aurimas , 2013 - 12 - 16

Ir dar pasidomėkit šituo dalyku. Azijoje jį laiko kaip vaistą. http://www.clinntans.com/
Be to, yra kalbama, kad marihuana (specialiai pagaminas aliejus gydo vėžinius susirgimus, ir taip yra tikrai, tiesiog pasidomėkit)


Parašė Aurimas , 2013 - 12 - 16

Nerijau, tikrinkis pas gydytojus, darykis magnetini rezonansą. Ir apskritai, žmonės, gerbkit save, savo sveikatą ir kitus, ypač artimuosius. Geriau surasti auglį (vežį) smegenyse anksčiau, kai yra dar galimybių ką nors padaryti ir pakeisti. O ne delsti iki to momento, kai jau tikrai net Dievas nepades.


Parašė Domile , 2013 - 12 - 08

sveiki, mano sesuo, kuriai 7 metukai, pabunda ir staiga pradeda begti, sako man sukasi galva ir taip visa laika. saukia mama, nors ji salia, sesuo kaip nesava, verkia, rekia ir sako, kad sukasi galva, o daugiau ir nieko nebesako. ar tai gali buti vezio simptomai?


Parašė Rasa , 2013 - 10 - 23

sveiki.zinot rasiau as jau ne karta ir daug kam... Ejau pas medikus tirtis ,viena kart randa ,kita kart ne.. Ar cia samone...Savijauta blogeja,jauciu pastovu nuovargi, nuotaiku kaita,irzluma dideli.regejimas blogeja,atsiranda ir pykinimas is niekur nieko,toks jausmas kad truksta miego ir nesvarbu ,kad miegot ismiegu visa nakti ir iki pietu pamiegu,tai nenormalu...nejauciu nieko,rodos uzmiegi ir atsikeli ryte tik paziurejus i laikrodi pamatai ,kad jau kokia 12-13 h. o jautiesi visvien neisilsejes.Pusiausvyra daznai sutrinka rodos einu tiesiai,o svyru i desine puse... apetito nera ,valgau jau per prievarta ,tik tam ,kad reikia...Ir ,kad vaikai matydami mamyte valgancia, patys valgytu.. Nemanau ,kad yra mediku ,kad visiems padetu...vienam antram gal ir pades,bet nevisiems,ypac jei gyveni miesteli kur i zmogu medikam nusispjaut ir palei nuotaikas diagnoze paraso,viena kart vezys,kita kart paralyzius ,kita kart sveika...Ir kaip uzburtame rate ...Vis tas pats per ta pati...


Parašė Inga , 2013 - 10 - 09

Sveiki,mano vyrui galvoje yra nepyktibinis auglys,kokie gali but pozymiai ir ka galima su tuo padaryt?Ar operacija nepakenks sveikatai?


Parašė nerijus , 2013 - 09 - 25

Laba diena norejau paklausti ar gali buti man kas nors rimto. jau apie 3-4 menesius skauda desine galvos puse ryta atsikelus paumeja skausmas paskui aprimsta bet vistiek skauda.
kartais skausmas buna pulsuojantis o kartais kaip buciau gaves su lazda.
Aciu


Parašė elo , 2013 - 08 - 03

greta, problemus su spaudimu gali buti .


Parašė greta , 2013 - 06 - 03

Nežinau kas daros. Jau pora metų beprotiškai diegliuoja galva. Tokių skausmų plotas po truputį plinta. Iš pradžių diegliuodavo tik pakaušį. Dabar skausmai perėjo iki pat smilkinio. Dažnai suspaudžia galvą labai stipriai. Nežinau kas man. Prarandu dėmesingumą, kartais pradeda "kvailioti" širdis. Tai yra muša 160-200 dūžių per minutę.
Anksčiau taip nebūdavo. Gal kas gali paaiškint kas man?
Man dabar 14m.


Parašė greta , 2013 - 06 - 03

Nežinau kas daros. Jau pora metų beprotiškai diegliuoja galva. Tokių skausmų plotas po truputį plinta. Iš pradžių diegliuodavo tik pakaušį. Dabar skausmai perėjo iki pat smilkinio. Dažnai suspaudžia galvą labai stipriai. Nežinau kas man. Prarandu dėmesingumą, kartais pradeda "kvailioti" širdis. Tai yra muša 160-200 dūžių per minutę.
Anksčiau taip nebūdavo. Gal kas gali paaiškint kas man?
Man dabar 14m.


Parašė valentas , 2013 - 05 - 26

laba diena man visa diena spaudze galva o kai uzeina vos iskest aina ar tai vezys


Parašė Kas galetu man būt ? , 2013 - 05 - 01

Sveiki, man yra 11 metų. Man nevisi požemiai yra .. Bet man skauda puse galvos . Ir nepraaina :( Nežinau nežianau kas galėtų man būt. Man tirimus darys gegužės 23, O usiregistravom balandžio 28 , klinikose .. Bet taip ilgai reik laukt , juk žmogus gali ir pamirt !!. Bet aš tikiuosi visko kuo geriausio . Stiprybės visiems Kas galėtu man but ?


Parašė Raminta , 2013 - 03 - 25

Gal kas ka zinot ar susije su viskuo situ jei galvoje yra guzas ir spaudzia galva >?


Parašė Karolis , 2013 - 03 - 09

kokia tikimybe uzsikrest is kito zmogaus?


Parašė aldas , 2013 - 02 - 19

pradziai man nutirpsta desine akis tarsi matytum savo akies rainele , tada per 5-10min pradeda siek tiek galva skaudet priesais aky viduje tada nustoja , ir vel pradeda skaudet labai stipriai nebegaliu kentet pradeda pykint iskarto guluosi y lova ir iskarto uzmiegu bent 3 valandom. Vienakart buvo uzeja mokykloj tai teko miegot per pamokas. Kaip manot kas gali but.?


Parašė karolis , 2013 - 02 - 17

Apie metus yra padidejas mieguistumas vis dažniau vakare užmiegų būna kad užmiega 19 o pabundų apie 24h. dabar galvą šonus ištisaiskauda virš ausų ir. dar skauda virš akis kairės kaktos dalį skauda judina galvą virš kairės akies skauda ir kai judinu akį kairį kaktos dalį ir kai ir judinu akies skauda o pieš akies neskaudaParašė gintautas , 2013 - 02 - 14

labai visus uzjauciu,suprantu kaip zmogus kencia sirgdamas cia liga,man atrodo,kad ir as ja susirgau,nes visi simtomai atitinka,as daznai meldziuosi maldaujiu dievo,kad padetu,o daktarai nieko nedaro,gal kartais atsirastu zmogus,kuris galetu man padet,nes man labai baisu,man 16 metu pora kartu net nusizudyt bandziau labai maldaujiu kasnors padekitParašė gintautas , 2013 - 02 - 14

labai visus uzjauciu,suprantu kaip zmogus kencia sirgdamas cia liga,man atrodo,kad ir as ja susirgau,nes visi simtomai atitinka,as daznai meldziuosi maldaujiu dievo,kad padetu,o daktarai nieko nedaro


Parašė agne , 2013 - 02 - 03

sveiki mano draugas galvojia turi augly kaip jam nepalusti?Parašė agne , 2013 - 02 - 03

Sveiki mano draugas galvojia turi augly ir jis baigia paluzti nezinau ka daryti mes turime3 menesiu dukrytia padekitia man


Parašė Lina , 2013 - 02 - 01

Sveiki,esu sirgusi sinusitu,bet ėjau pas gydytoja ir sakė kad jo nėr,yra labai dideli galvos skausmai spaudimas vienoj pusėj didelis,duris kairį smilkini,nutirpsta rankos buna kad ir kojos,vis mieguistesne Daraus nieko nenoriu daryt,galva svaigsta iki pykinimo...man 14metu su tėvais dar nekalbejau,ir nežinau kaip pradet apie tai kalbėt....kaip manot ar gali cia būt koks auglys ar vėžys?


Parašė sigitas , 2013 - 01 - 27

Visdiems jums vezio tikimybe yra labai maza,dauguma galvos skausmu sukelia kiti faktoriai,kaklo slanksteliu deformacija,nervines ligos,nuovargis,bloga pagalve ir t,t


Parašė Augustas , 2012 - 12 - 24

Man mieguistumas sutrikes, miglota akyse, atrodo atsirade psihiniai sutrikimai( atrodo lyg aplink mane viskas netikra ir praranda prasme), dar radau 2 vietas kuriose lygtais yra guziukai, gerai nezinau, bet atrodo, kad kreipsiuos pas daktarus.


Parašė Rokas , 2012 - 12 - 24

Linai parasyk du5kaz@yahoo.com
Man tas pats (beveik)


Parašė Linas , 2012 - 12 - 21

Sveiki, man 21 metai, butent ivedus kelis simptomus, kuriais as pasizymiu o tai yra svaigimas, dvejinimasis akyse, nevalingas akių, tai yra žvilgnsio judėjimas iš dešinės į kairę, toks jausmas lyg drebėtų vaizdas, o to sustapdyti neišeina, tai pat kūno dalių nutirpimas, rankų ir kojų, tai man pasireiškė, būtent po kojos klubo sąnario uždegimo, o po to įvyko sinusito apraiška, naudojau 3 rūšis vaistų ir bendroje sumoje prakentejau dvi savaites, šią trečia savaitė apėmė šie simptomai, esu visiškai pasimetęs, dar kolkas nebuvau išsiųstas pas neurologą, bet teks, tai baimonuosi, kad būtent šios baisios ligos nebūčiau pagautas, ar yra kokių patarimų ir tt. bet kokia teorinė pagalba būtų neprošal


Parašė Erika , 2012 - 12 - 12

Seiki. man 14 metų. Ir labai dažnai man pasireiškia būtent tokie simptomai. Labai svaigsta galva, skauda kaklą, akis, nutirpsta kojos, rankos. būna net, kad ir nutirpsta kojų arba rankų pirštai. Jau kelias naktis ių eilės prabundu, kamuoja skausmai ir taip pat sapnuoju ligonines, daktarus, invalidu vežimėlius ir kt.. Šiomis dienomis gyvenu baimėje, nežinau ką daryti. Žadu apie tai pakalbėti su tėvais ir kreiptis į gyditojus. Nes tikrai bijau.Labai svaigsta galva, pykina. Akyse aptemsta nuo staigių judesių. Tikiuosi jog viskas nepasibaigs blogai. O visi kiti, kurie su tai susidūrėte laikykitės ir nepraraskit vilties..


Parašė sigita , 2012 - 11 - 21

laba diena man dvi savaites skaudėjo galva ir skausmas į kaklą tai man ytarė kad nerviškai skauda. geriui tabletes , bet liko galvos svaigimas ir kaklo spaudimas.kas tai gali būti.


Parašė Gintatte , 2012 - 10 - 08

Man galva skauda apie 10 metu, dare MRT bet nieko nerado, galvos skausmas stipreja, sukasi, pykina, daznai maudzia galva, bet tai trunka neilgai, vis dazniau pastebu kad sunku isdestyti mintis, o apie atminty jau nebekabu, pamirstu kur ka padedu, pamirstu ka galvoju sakau ar darau, ir net tai ka vakar ar uzvakar veikiau, o as dar tik sulaukiau pilnametystes, beveik visi gydytojai apeiti o "man nieko nera!?".. nebetikiu sita nesamone, beveik visi simptomai atitinka, ir y tai atkreipiau tik siandien, jau gan seniai pradejo sapnuotis kosmarai, gal tai nuo ytampos, bet as jos nejauciu, gyvenu normalu gyvenima, gerai mokausi, na labai sunku mokytis istorijos ar kitokiu panasiu mokslu, kai atmintis prasta.. labiausia bijau kad kuo toliau galiu pamirsti tuo daugiau ivairiu dalyku. ar gali buti man smegenu vezys, nors MRT darytas pries 3 metus nieko neparode?


Parašė liubove tkacenko , 2012 - 10 - 03

Labas.Mano mama 73 metu turi daug lygu ir dar prisidejo galvos skausma, ausis akis paraudusios pagulde i lygonine,savaite pragulejoir gere po 13 tableciu, viena nakti nutirpo ranka nebejudejo 2 kares rankos pirstai.Padare tyrimus, atrado tamsia deme kaukoleje.Paleido is lygonines ir pasake uzsiregistruoi pas specialstu i kauno klinika. gal kas zino ir gali patarti kaip greiciau ir kokiu adresu galima uzsiregistuoti ? Padekit


Parašė gintautas , 2012 - 08 - 21

svieki,man irge tas pacios bedos cia visi isvardinti mano simtomai,tai kriepiausi i gyditojus nusiunte i klaipeda,bet nieko nerado,sake kad suspaustos kraujegysles,o mano sveikata vis blogeja visus uzjauciu kas susiduret su cia liga stiprybes niekad nepasiduokit...Parašė paulius , 2012 - 08 - 10

Jeigu kam nors panasus simptomai kaip kad straipsni raso net negalvoje begat daryt mrt - magnetinio rezonanso tyrimas, su siuntimu gali uztrukt iki 2 menesiu patariu eit i privacia klinika sumoket 500-600 lt ir viska tiksliai jie is nuotrauku pasakys, tikrai negalvokit kad brangu , geriau sumoket ir but ramiam nes jeigu uzdelsit bus tada jau velu ir patys tada jau suprantat kas gresia... vaistu nuo vezio nera... jei jis isplis i smegenu kamiena tada jau galas jum.


Parašė Jovita , 2012 - 08 - 10

Sveiki,mano draugui beveik pries metus isoperavo smegenu augli.. Pirmieji pozymiai buvo tokie kad virsutine galvos dalis eme dideti,t.y. po oda pletesi auglys taip didindamas galvos apimti.Dekui dievui viskas baigesi gerai,laiku diagnozuotas ir issoperuotas auglys per dideliu problemu nesukele,tik tas kad dalis galvos kremzles buvo pasalinta ir pakeista titano plokste.Bukit geri pamate bet kokius simptomus,kreipkites i specialistus,nes laiku diagnozuota liga yra isgydoma.


Parašė Jonas , 2012 - 08 - 01

Sveiki, man visa para skauda galva, galva bune ne is sio nei is to pradeda suktis, skauda desine akiduobe buna skausman toks kaip ir pulsas kaip tik pulsas didesnis skauda akiduobe ir retkarciais bega rozinis skystis is ausu, ar tai prisideda prie auglio augimo ?


Parašė Erika , 2012 - 07 - 16

Laba diena, man labai daznai skauda kaires puses smilkiny, ir kai atsistoju truputy apsvaiksta galva bet neilgam, ar gali man buti smegenu auglys?


Parašė Rasa , 2012 - 07 - 12

Sveiki,turiu tokia problema,pastaruoju metu ,stipriai skauda galva,kakla,negana to ,toks jausmas,kad kazkas galvoje kalentu.Sutrinka pusiausvyra,daznai tirpsta ranka,rodos akis tuoj iskris...Galvos skausmas nepakenciamas ,pykina ,net iki vemimo.Skausmai uzeina staigiai ir ilagai nepraeina,pastaruoju metu tai vis dazniau kartojasi,nepadeda jokie vaistai nuo skausmo,net nesumazina jo. daznai buna,kad apanku ,anksciau apakimas trukdavo 1min., o dabar vis ilgiau.Sutrikusi atmintis,neatsimenu ka dariusi ar sakiusi pries pusvaladi.Pastoviai jauciuosi neisilsejui,irzli,apetito nebera,mazeja kuno svoris.Pries 3 su puse metu dariausi galvos smegenu tomografija,tada rado ,kaip man pasake,dvi juodas demeles,o kas jos tokios iki siol nezinau,nes nepasake kas jos gali buti ir kaip gyditi..Kraujo tyrimai geri,kartais rodo gelezies trukuma.Nebesuprantu kas darosi, gal galite patarti ka daryti ir pas kokiu specelistu kreiptis,ar bent jau kas man gali buti? Busiu labai jum dekinga,esu dvieju mazu vaikuciu mama ir bijau likti namie viena kai man pasidaro bloga,prasau patarimu ...


Parašė diana , 2012 - 07 - 09

Sveiki.kas man jaigu man labai daznai skauda galva ir man jau taip 5 metus taip aisku su pertraukom bet labai daznai skauda ir vaistai nepadeda.daznai skauda kairiji smilkini skausmas buna gan stiprus ir jai skauda kairiji smilkini tada tik ji ir skauda.bet desiniojo smilkinio niekad neskauda.tik skauda arba kairiji arba visa galva.kas man?


Parašė ausra , 2012 - 07 - 06

sveiki as esu dar tik vaikas bet man pasireiskia beveik visi simtomai bijau kad man galvos vezis tas miegostumas visai tavo ilgas kaklo skausmai nepakelimi akiu dirginimas kas diena po kelis kartus pasireiskia silpnumas blogesnis demesingumas nezinau ka dariti bijau kam nors pasipasakoti tai kad nusprendziau pasikalbeti pati su giditoja nors man dar tik 11metu bet labai bijau nezinau tesiog ka dariti


Parašė Nojus , 2012 - 07 - 06

sveiki, taigi aš nežinau ar man auglys ar ne, man ant galvos atsirado gūzas pries kelis mėnesius ir jį vis skaudą , aš nežinau ką daryt...


Parašė Inesa , 2012 - 05 - 12

Sveiki. Norejau paklausti, ar gali buti auglys jeigu daznai alpstu ir sukasi galva?


Parašė vida , 2012 - 04 - 23

sveika Renata.Kaip Tavo sveikata rasei kad Tau smegenu auglys.Ar jau isoperavo?


Parašė vida , 2012 - 04 - 10

sveika Marija.Perskaiciau senei rasyta tavo zinute apie teti.Noriu paklausti kaip siandien jo sveikata,as taip pat sergu piktybiniu smegenu naviku,ir man isoperavo.Tikiuosi,kad teciui viskas gerai,sekmes lauksiu atrasant


Parašė Renata , 2012 - 04 - 02

Sveiki. siandien man pasake kad turiu smegenu navika, kuri nedelsent reikia salinti. kentejau ziaurius galvos skausmus, bet geriau vaistus ir gyvenau o siandien gyditojo kabinete sustojo laikas. zinau kad jei ir isoperuos man ta augli, pasekmes liks. geriau jau buciau nejus ten.


Parašė romas , 2012 - 02 - 29

man retkarciais trukineja kaire ausis toks keistas jausmas, kairiame virsutiniame pusrutulyje jauciamas silpnas maudimas, ir zynoma sveikata nekokia, bet rytais gerai jauciuosi, tai nezinau, ar auglys man ar ne ?


Parašė Rita , 2012 - 02 - 21

Laba diena, patarkit nebezinau kas daros su manimi. pries beveik 2metus pradejo skaudeti galva iki vemimo, padedavo solpadein ir pan. teko ne viena kart vaziuot ir i priemima kad suleistu vaistu, nes nepraeina pirma kart skausmas tesesi apie savaite laiko su vemimais,namie extra atveju suleidzia ketanovo ir praeina.kiti vaistai nebepadeda. atsirado galvoje spaudimas,pastaruoju metu kaklo skausmas, pries 2d,akyje rodos taskas juodas ir nedingsta..kartais galva svaigsta bet trumpai tas tesiasi..galva uzeina skaudeti nakti arba ryte..prisiraisiau prie neurologo, bijau, kad nebutu koks smegenu navikas..man 23m.


Parašė Taira , 2012 - 02 - 04

sveiki.man dare galvos kompiuterine del smegenu sutrenkimo,tai jai butu kas blogai butu mate?


Parašė vygantas , 2012 - 02 - 02

man desiniajame galvos virsutiniame pusrutulyje jauciamas spazmuojantis skausmas . svaigsta galva . retkarciais rytias jauciuosi nekaip. tai speju kad tai gali buti ta liga.


Parašė Egidijus , 2011 - 12 - 25

Labas visiem.Žinau kas tai per bėda,nes prieš 4-is mėnesius palaidojom sūnų.O jam tik 25-ri tebuvo.Jam buvo auglys tokioj vietoj,kur operuot negalima.Žiaurus tas gyvenimas.Tik turim prisiminti,kad mes čia visi laikini.Stiprybės didelės visiem.


Parašė vita , 2011 - 11 - 13

pries 1,5metu isoperavo smegenų augli7-8cm.po to spinduliavo.dabar gydausi namuose turiu antrą grupę.negaliu greitai judėti-skauda galva ir seip nuo itampos ji lb dažnai skauda arba svaigsta.o visa kt kaip ir normaliai.pries operacija galva tiesiog plysdavo nuo skausmo o spaudimas sukildavo iki200.(mano spaudimas i mazaja puse)nebegalejau valgyti nespringdama,kalbejau neryskiai,suleteje judesiai buvo...pajute panasius simptomus geriau darykites kompiuterine tomografija


Parašė deima , 2011 - 11 - 10

man būna panašiai , skauda spranda , nuolatiniai galvos skausmai tačiau tai riša ir šokinėjantis spaudimas bent jau dažnai tai sutampa ligos kuri tai paaiškintų neieško , sutrikęs dėmesys, kartais matau ne taip kai reikia tarkim žiūrėjau žurnala kainos buvo to pačio daikto parasyta du kartus maždaug tuo pačiu šriftu bet mačiau 36,20 o ne 36,90 po keliu mirksiu viskas sutitvarkė tačiau ir anksčiau esu tai pastebėjus , tik dėmesio nekreipiau o miego norisi beveik visada, as sergu 4 ligom o dar ir operacijos t.t tačiau tie aptemimai akyse , dažnai jaučiuosi kaip sapne , tarsi viskas netikra , sutrikus atmintas , kartais net nesuprantu ka man sako nemoku paiiškyt. gal kamtaip ir yra ? kaip manot , kas tai gali būti? man galvos niekada nesviete nors ligonine jau mano namai


Parašė ligita , 2011 - 09 - 15

pasakykit mums kokia patsiento bukle buna po piktybinio auglio pasalinimo.ar jis grizta i normaqlu gyvenima kaip anksciau.ar jis gali vaikscioti bendrauti su zmonem.kaip anksciau?


Parašė Coliuxe , 2011 - 08 - 24

Neseniai teko susidurti su sia beda.Ziauru.Galutinis variantas-darzove.Ant patalo ligone gulejo,apako,apkurto,valgyt nustojo,galop net vandens nebegere.Namo gydytojai paleidzia-paskutine stadija,darykit ka norit.Akyse zmogus gesta,o niekam niekas nerupi.Siandien jau laidojimo biure guli,uzgeso ir visiem geriau.Kas per sistema,jei ligonis tampa tik nasta,paliktas tokioj busenoj vienas tamsoj,tyloj,vienatvej.


Parašė Mama , 2011 - 08 - 18

kaip baisu skaityti..ir begalo liudna...kas su sia liga ar apskritai su veziu susidursite patys ar artimieji..labai dideles Jums stiprybes ir vilties...


Parašė Gintautas , 2011 - 07 - 28

Visus užjaučiu kas susidūret su šia liga. Man baisu.kad gali būti auglis,galvos skausmas,svaigimas,sunku paeiti,sunku kalbėti,traukulei,pcsikikos sutrikimai.truksta dėmesio. Tyrimus darė nieko blogo nerado,tada ir tokiu simtomu man nebuvo.tai 16diena vėl i vaiku ligonine tirimams,net nežinau jau ka ir bedaryt man. 15metu gyvent dar noris.


Parašė Agnė , 2011 - 07 - 08

Man ant galvos yra gumbas nei sutrenkimas nei ką.. jis pakilo jau.. man neramu ar tai galėtu būti auglys ar ne?. man svyruoja nuotaika tapau niurgzli, kartais per visą galvą pulsas lyk eitu..


Parašė vitalija , 2011 - 06 - 30

Sveiki papasakosiu kaip man yra ,po nauju metu pradejo suktis galva,maniau kad vel epilepsijos priepoliai ,gryzau i Lietuva dariausi tyrimus ,jie neigemi po 2sav.gryzau atgal i dublina,matyt skrydis paskatino ar isjudino simptomus,pasidariau magnetini jis parode kad auglys dabae jau menesi laukiu vizito pas niaurologa ir man pasiseke kad ji jau gavau,buna kad tenka laukti 2-3men. taip kad negalvokit kad jai skauda galva tai jau auglys,man tik truputi sukos galva po to pradejau krist is padu o dabar lova geriauses draugas,ko tiketis toliau nezinau tik zinau kad tikiuos geriause.


Parašė Kristina , 2011 - 05 - 27

Sveiki,apie 3 mėn. vos ne kasdien skauda galvą, tiksliau kairiam smilkinyje. Uždėjus ranką jaučiu pulsą ir staiga jis pasidaro nereguliarus lyg koks nervas sutvinkčiotų stiprokai ir vėl toliau normaliai pulsuoja pulsas.kas tai galėtų būt? Prisigalvoju visko, gal auglys galvoje, gal koks nervas užspaustas o gal tik migrena?Gal kam taip buvę ar galit patart...


Parašė Raminta , 2011 - 05 - 20

laba diena cia as neradau tokiu simtomu kurie mane vargina.mazdaug pries menesi kai pasveikau nuo roto viruso atsirado toks keistas jausmas lyg sapnuociau ir nuo to laiko nepraejo ar tai labai rimta nes nezinau ka daryti?Parašė violeta , 2011 - 03 - 17

mieloji, Greta, kodėl tu galvoji jog tau gali būti auglys? šiaip ne akių dugno tyrimas tai nustato, tam reikalingas MRT arba KT tyrimas. Bet mano nuomone tu negalvok apie jokius auglius, gal tau visai nieko nėra ir esi sveikutė. Tikėk savimi ir savo sveikata, juk,kad ir kaip bebūtų viskas yra pataisoma.


Parašė Greta , 2011 - 03 - 17

Laba diena, as tik norejau paklausti jei po akiu dugno tyrimo gydytojas nieko blogo nerado tai nera tikybes auglio?


Parašė redakcija , 2011 - 03 - 15

Mielieji, pasireiškiantys įvairūs simptomai nereiškia, kad jums vėžys. Ši liga nustatoma gydytojų atlikus tyrimus. Būtinai pasikonsultuokite iš pradžių su šeimos gydytoju. Jis patars, nusiųs jus pasidaryti tyrimus.


Parašė violeta , 2011 - 03 - 12

sveiki, uzjauciu visus kas susidure su sia liga, mano teciui 2dieni bus salinamas smegenu navikas, labai bijome,nes daktarai sake jog labai sudetinga operacija laukia, bijome jog tai bus piktybinis navikas,bet aisku tikimes jog viskas bus gerai. siuo metu isgyvename tikra pragara,nes nezinome net ko laukti... :(((


Parašė kamile , 2011 - 02 - 19

sveiki ar gali man buti auglis galva kekviena diena skauda kartaij silpnauj o kartais skausmas nepakencemas pasidaro silpna dvejinasi akise nejauciu retkarceis savo puse veido daznaij miegu pikina bloga pamirstu kur daiktus pasidedu man dar penkolika metu tevam nieko nesakauj pastebi bet pagalvoja apie nestuma iskarta pas daktarus nenoriu eiti .


Parašė vaida , 2011 - 01 - 17

man 22 jauciu labai panasius simptomus kaip buvo parasyta, galvos skausmas,mieguistumas,uzmarsumas, pykinimai,ar man gali butu smegenu auglys?


Parašė gerda , 2010 - 11 - 10

laba diena turime seimoje ir mes tokia problema augliai labai greitai atauga, nes kaip gydytojai sake kad veziui labai patogi vieta yra zmogaus smegenys, nes ten jis turi visas jiem reikalingas lasteles ir puikiai ten vystosi o jusu artimajam svoris gali augti ir nuo hormonu kuriuos skiria gydytojai po spindulines terapijos ar chirurgines operacijos


Parašė marija, 2010. , 2010 - 10 - 01

sveiki, su ta pacia problemas usidure ir musu seima, pries 3 men teciui pasalintas piktybinis auglys galvos smegenyse... siandien toje vietoje aplink ziedu vel auga auglys... pries men priemem spinduliavima, chemoterapija...liga neprognozuojama, ryztames antrai sudetingai operacijai, nes kitos iseities nera... istvermes ir vilties visiems sergantiems, slaugantiems.


Parašė giedre , 2010 - 08 - 08

laba diena! matau ka parase kestutis virsuje apie savo mama,kad navikas po keliu mensiu vel blogai... kas tai? ar jau galas?


Parašė Kestutis , 2009 - 05 - 19

Sveiki kas cia per navikas mano mamai padare galvos operacija,pasalino navika,dare spinduliavima.praejo 3-4 men jis ir vel ataugo i savo ankstesnia padeti po spinduliavimo dare kraujo tirima,kraujas idealus visos kuno funkcijos veikia pukiai.bet ir vel prasidejo priepuliai darem kraujo tirimus,kraujas geras apetitas geras priaugo apie 20kg tai kas cia per piktibinis auglys,bkìt geri parasykit.


Rašyti komentarą
 

busy
 
pola-logo-geras.jpg 

lrytas.jpg

plauku magija.jpg

 

alma_logotipas.jpg

 

logo mamu unija.jpg  

 

prostatos vezio draugija.jpg 

 

kvapunamai.jpg

 

  

 

nacionalinis kraujo centras.jpg

 

 

 

Svetainės steigėjas:

virtus lt 130.jpg

  

 
©2012 Visos teisės saugomos. Sukurta: www.manosvetaine.lt